דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 418 סיוון תשע"ז יוני 2017
מאמרים

העצמה בתעסוקה

סדרת מפגשים של קבוצת נשים מכוכב יעקב בנושא "העצמה בתעסוקה", הסתיימה בהצלחה גדולה, ואת המודל הזה נשמח להעתיק ליישובים נוספים

אורי שפיגל, עו"ס רכזת תעסוקה - מרכז עוצמה, אגף הרווחה ,

העצמה בתעסוקה

בחודש שעבר הסתיימה במפגש מרגש מאד סדרת מפגשים של קבוצת "העצמה בתעסוקה" בכוכב יעקב. קבוצה זו קמה מתוך צורך של נשים בכוכב יעקב לשיפור ושדרוג מצבן התעסוקתי.

בשיתוף רכזת הרווחה ביישוב, עו"ס היישוב, ומרכז עוצמה באגף הרווחה, הועלו הצרכים ונבנתה הקבוצה.

עשר נשים מקסימות נפגשו ל-12 מפגשים, אחת לשבוע במשך שעה וחצי בשעות הערב, בהנחייתה של אורנה-גרמי תנעמי, מנחת קבוצות בתחום התעסוקה, ובליווי של מרכז עוצמה ושל דפנה רכזת הרווחה ביישוב.

הקבוצה עסקה בנושאים של העצמה אישית נשית, חלומות סביב נושא התעסוקה, בניית חזון, מטרות בדרך לחלום והתחלת הגשמתן.

כבר במהלך הסדנא אפשר היה לראות בשינוי ובהשפעה של קבוצה זו על תחומי החיים של המשתתפות, ובראשם תחום התעסוקה. האינטראקציה בין חברות הקבוצה, השיתוף והתהליכים הקבוצתיים והאישיים - היו מדהימים. הפידבק שהגיע מהמשתתפות היה עוצמתי ומרגש.

מבחינתנו, הצלחת הקבוצה הזאת היא התחלה של מודל אותו נשמח להעתיק ליישובים וקבוצות בעלי צרכים דומים, בין שאר הפעולות עליהם עובד מרכז עוצמה באגף הרווחה של בנימין.

 

לשאוף קדימה

וכך כתבו המשתתפות למנחה:

הגענו היום לסיומם של מפגשים, תורמים, מעשירים ומעצימים. רצינו להודות לך, על הקשבה והכלה בסבלנות ובמתינות, על הארת פנים וחמימות, על זה שנתת כבוד לכל אחת מאתנו, במקום שבו נמצאנו, ובמקצועיות - עודדת, חיזקת, ונתת כלים מעשיים, להסרת מחסומים ופחדים. תודה רבה שהזכרת לנו דברים שידענו על עצמנו, אבל איכשהו שכחנו והדחקנו. תודה שדחפת אותנו לרצות ולשאוף קדימה, ולהאמין בעצמנו שעוד נגשים בעז"ה את חלומותינו. מאחלים לך שתמשיכי לתרום לסביבתך, מהלב הענק שלך ומהנועם שהקב"ה חנן אותך. המון המון שמחה בלב, אוהבות ומעריכות מאד,

נשות כוכב יעקב המגשימות חלומות.

חזור למגזין