דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 421 חשון תשע"ח נובמבר 2017
דברי הימים

על המסלול

מטה בנימין לא הצטרפה לאוהל המאבק מול ראש הממשלה, שכבר הבטיח 800 מיליון שקלים לכבישים הדחופים ביו"ש. "יש מתווה שמתקדם, גם אם ייקח את הזמן שלו, יש שיח ויש הבנה, את המחאות עדיף לשמור למקרים מחויבי המציאות"


על המסלול
צילום: מירי צחי

בימים אלה רוחשים מסדרונות המועצה במספרים הנרקמים לתקציב 2018. בסוף החודש יידון התקציב במליאה, ולקראת מועד זה תמונת המצב הכספית הולכת ומתגבשת. "בגיליון הבא נרחיב על הדיונים וסיכום התהליך", מבטיח אבי רואה, ראש המועצה, אבל כאב הראש הגדול שלו בימים אלה, לא פחות מהמיליונים של התקציב והקיצוץ הצפוי בהם, הוא סוגיית הפקקים.

אנרגיות עצומות מושקעות בפרויקטים שאמורים לפתור את הבעיה מהשורש, רבים מהם נמצאים בעיצומן של עבודות ואחרים בשלבי תכנון, תקציב מרשים של 800 מיליון הובטח לאחרונה על ידי ראש הממשלה לכבישים ביו"ש, אבל במדינת ישראל ביצוע של כביש אורך כמה שנים טובות, ואילו הפקקים, הם סיוט יום יומי.

"עם תחילת שעון החורף הפקקים הלכו והתעצמו", אומר רואה, "גם במערב וגם במזרח. לא אשלה אף אחד, אין לנו פתרונות קסם. אנחנו עמלים על פתרונות מיידיים במקביל לפתרונות ארוכי הטווח, גם במערב וגם במזרח, אך אלה אורכים זמן. העיקריים שבהם הם – הרחבת כביש 446 לשני נתיבים בתכנון, קידום תכנון לכביש נוסף ממודיעין עלית ל-443 בלי לעבור בצומת שילת – בשלב קידום מול ועדות התכנון, שיקוע קלנדיה שכבר מוכן תכנונית לביצוע ויציאה למכרז. בגין הכביש הזה אנחנו בדין ודברים עם משרד ראש הממשלה לאיגום תקציבים לביצוע, יחד עם עוד שלושה כבישים דחופים ביו"ש".

 

@בולד: אתה רגוע שהכסף שהבטיח ראש הממשלה אכן יגיע? מועצות אחרות יצאו למאבק ופתחו בשביתת רעב.

"בישיבת השרים הנוגעים בדבר – התחבורה, הביטחון, האוצר, השיכון – עם ראש הממשלה, סוכם להעביר את 200 מיליון השקלים הראשונים, עבור שיקוע קלנדיה ועוקף לובן. לומר שאני רגוע? עד שלא קורה זה לא קורה, אבל אנחנו כרגע על מסלול שעובד. התקציב נמצא במתווה שמתקדם לקראת פתרון.

"במקביל יש כידוע קמפיין מאבק של מועצת שומרון יחד עם הורים שכולים, כדי להוביל להשגת תקציב לכבישים ותשתיות. אבל אני יודע שהרכב הממשלה הנוכחית הוא של ממשלה שיושבים בה נציגים שלנו שדואגים לנו, מבינים את חשיבות ההתיישבות ביו"ש, ובסוגריים – ממשלת ימין שלא היתה טובה ממנה הרבה שנים, ואני לא יודע מתי תהיה עוד כמוה. ואני מקווה שבע"ה היא עוד תמשיך. לכן אני מאמין שיש סוגיות שנכון לנהל בצורה של שיח בין אנשים שרתומים לאותה מטרה, ולא לצאת בהתרסות ומחאות כאלה ואחרות אלא אם כן זה מחויב המציאות. בנקודת הזמן הזו, לאחר שראש הממשלה הבהיר בשתי ישיבות את המחויבות, ובמקביל הסביר את האילוצים של מדינת ישראל בשיריון כספים, אפשר להבין שיש דרך שלוקחת אולי קצת זמן אבל אנחנו כבר יכולים לומר היום שהיא קיימת. שזה על השולחן, יש מתווה. הוא אולי ייקח את הזמן שלו, אבל העיקר שהנושא ייפתר. והמחאה היא מחאה, אני לא בטוח שהיא יכולה לקצר זמן, ולכן אנחנו לא נמצאים שם. אנחנו מעדיפים לפעול מול החברים שיש לנו במשרד ראש הממשלה בצורה עניינית של שיח וקידום פרויקטים, ולא בצורה של מאבקים ומחאה לכתחילה".

 

להסיר מכשולים

תושבי פסגת זאב נערכים בימים אלה להגשת עתירה להפסקת העבודות להרחבת כביש דוכיפת לשני נתיבים, שעתיד גם הוא להקל על פקקי הבוקר של חיזמא. לטענתם, ההרחבה עתידה לגרום להם לעומסי תנועה רבים עוד יותר. עיריית ירושלים, שמובילה את העבודות באמצעות חברת מוריה, בשיתוף פעולה עם המועצה שלנו, נערכת להתמודדות.

"מגיע יישר כוח גדול לראש העיר שהלך על העניין למרות התנגדות תושבי השכונה", מצהיר רואה, ומוסיף: "במקביל, כביש הטבעת המזרחית באזור ענתות גם הוא בעבודות שיפוץ ושדרוג לקראת פתיחתו לתנועה מכיוון ענתות לכביש מספר 1 ומנהרת הר הצופים. העבודות בכיכר אדם מתקדמות, אך לאט מדי ואנחנו מנסים ללחוץ להגביר את הקצב. ואנחנו בקשר מתמיד עם בכירי המשטרה והצבא כדי שאלה יסירו מכשולים, כדוגמת רכבים שעומדים בצד הכביש בסמוך למחסומים וגורמים להאטה משמעותית, או שידאגו להכוונת תנועה בעת הצורך. המועצה הקצתה לכך נציגים מיוחדים מטעמה, שיעמדו בקשר עם כל הגורמים ויהיו עם אצבע על הדופק על מצב המחסומים. אמנם אין פתרונות קסם אבל אנחנו ממשיכים לעקוב ולקדם כל העת פתרונות שיקלו על המצב".

חזור למגזין