דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 421 חשון תשע"ח נובמבר 2017
דברי הימים

החברים הכי טובים

"בלי התמיכה של אליאסף לאורך כל הדרך לא הייתי מגיע לסיום מסע הכומתה", אומר אבי ממתתיהו, "החברות שלנו היא שהחזיקה אותי ברגעים הכי קשים"


החברים הכי טובים
צילום: דו"צ

בין מקבלי הכומתה הירוקה בטקס המרגש של חטיבת הנח"ל היו גם רב"ט אבי ורון ממתתיהו ורב"ט אליאסף עמר מקרית ספר – שניהם גדלו בסמוך אחד לשני והכירו כבר מילדות. מה שהם לא ידעו זה שהשירות הצבאי הוא זה שיהפוך אותם ביחד ללוחמים ולחברים הכי טובים. 

אבי חזר בשאלה בגיל 16. הוא מספר כי התחילה הידרדרות בחייו והוא אף קיבל פטור מגיוס בשל תיקים פליליים במשטרה, אך החליט לעשות שינוי בחייו והתעקש על גיוסו לצה"ל. אליאסף עבר ללמוד בישיבה ציונית וכיום הוא דתי. 

השניים התגייסו ביחד לטירונות בחוות השומר, שם נעשו החברים הכי טובים והחליטו להילחם ביחד כדי להגשים את חלומם ולהיות לוחמים.
לאחר שהצליחו להוכיח את עצמם בטירונות שובצו ביחד להיות סרס"פים (סגני הרס"פ) ביחידת דובדבן. הם לא הסתפקו בכך והחלו ביחד תהליך של מעבר ללוחמה. הם התעקשו ולבסוף קיבלו את מבוקשם ושובצו בחטיבת הנח"ל - אבי בגדוד 931 ואליאסף בגדוד 50.
בהכשרה הקרבית הם תמכו אחד בשני לאורך כל הדרך. במהלך ההכשרה הם עברו שוב טירונות ומשם לאימון המתקדם, ולשבוע המלחמה שכלל תרגילי פלוגה, תרגולים ביום ובלילה, לחימה בשטח בנוי ובשטח פתוח. ואז יצאו ביחד למסע הכומתה המרגש בו צעדו 40 קילומטרים מבסיס האימונים של הנח"ל בתל ערד ועד למצדה, עם משקל כבד על גבם והמון גאוות יחידה.

"אם לא הייתה לי את התמיכה של אליאסף לאורך כל הדרך, לא הייתי מגיע למעמד הזה היום", אומר אבי בגאווה. "החברות שלנו היא זו שהחזיקה אותנו גם ברגעים הכי קשים", מוסיף ומסכם אליאסף.

חזור למגזין