דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 423 שבט תשע"ח פברואר 2018
מאמרים

עסק ותיק, שנה חדשה

תחילת השנה האזרחית היא הזדמנות לבחון את אפשרויות הקידום העומדות בפני העסקים המקומיים. כמה רעיונות שיסייעו לכלכל את צעדי העסק בתבונה, במאמר לקראת כנס מעוף שייערך בשיתוף מועצת בנימין בחודש הבא


עסק ותיק, שנה חדשה
צילום: שושה גרינפלד

בישראל יש כחצי מיליון עסקים. רובם עסקים המוגדרים קטנים ובינוניים (עד 100 עובדים). הנתונים הללו מראים עד כמה חוסנה של הכלכלה הישראלית תלוי במידה רבה בהצלחת העסקים הקטנים והבינוניים. משרד הכלכלה והתעשייה מעמיד לרשות העסקים הללו את מערך מעוף, על מנת שנוכל לתת מענה לאתגרים, משיווק ועד מימון.

במעוף נותנים מיפוי ראשוני לעסק וממקדים את הצרכים שלו. אנו מציעים קורסים במגוון נושאים והדרכות קבוצתיות ופרטניות לניהול וקידום העסק, התאמת יועצים מומחים על פי הצורך, ליווי בתהליך קבלת מימון והלוואות בתנאים מיוחדים, מרכזי עסקים, מאיצים למיזמי היי-טק ועוד.

תחילת השנה האזרחית היא הזדמנות לבחון את מצב העסק ולקדם אותו מול הגופים השונים.

 

הבנקים והתזרים

חשוב לבדוק את ההטבות המגיעות לכם בבנקים השונים. מי נותן לכם תנאים יותר טובים? מי מציע ריבית משתלמת יותר ופטורים מעמלות? ערכו סקר שוק ובחרו את מי שייתן את ההצעה הנכונה עבור העסק שלכם בשנת 2018.

לאחר שבחרתם את הבנק שמתאים לכם, שימרו עם מנהל הבנק על יחסי אמון הדדיים. הזמינו אותו לסיור בעסק, שוחחו אתו על מצבכם הפיננסי וספרו לו מעט על התכנון העתידי. כך תוכלו להקטין את אי הודאות של הבנק בנוגע לעסק.

לפני כל לקיחת הלוואה כדאי לבדוק את ההלוואות שיש למעוף להציע, בסבסוד המדינה.

הכירו את מצבכם הפיננסי ואת תחזית תזרים המזומנים לחצי השנה הבאה לפחות. אל תגיעו למצב שבו אתם לא יודעים את תחזית תזרים המזומנים, או גרוע מכך - נשארים ללא תזרים מזומנים. מומלץ להכין טבלאות אקסל המפרטות את צפי התקבולים והתשלומים או לרכוש תוכנות מתאימות לעריכת המעקב. אל תסתמכו על דו"ח רווח-הפסד, אלא עקבו באופן שבועי גם אחרי טבלאות התזרים.

 

ספקים וייעוץ

עבודה נכונה מול ספקים חשובה מאד לחוסנו של העסק. כמו עם הבנקים, גם בבחירת ספק בכל תחום אחר, בצעו מחקר מקדים וסקר שוק, התייעצו עם קולגות על אמינות הספק וטיב השירות. בקשו כמה הצעות מחיר וערכו השוואה ביניהן.

שימו לב שבחוזה ההתקשרות עם הספק יש לכם נקודות יציאה ללא קנס וגמישות באופן ההתקשרות. גם לאחר ההתקשרות, מומלץ לעשות מידי פעם סקרי שוק על מגוון הספקים ולבחון האם יש בשוק אופציות משתלמות יותר עבורכם.

יועצים עסקיים יכולים לסייע בדרכים רבות לעסקים חדשים ולעסקים ותיקים שרוצים להתפתח ולגדול. היו מודעים לזכויות שלכם ולהטבות שהמדינה נותנת לכם דרך מעוף והסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים. אתם זכאים לקבל שירותי ייעוץ וליווי עסקי במגוון רחב של תחומים מיועצים מומחים, במימון של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה.

בדקו מה נקודות החולשה של העסק שלכם. אם אתם מרגישים צורך בייעוץ וליווי עסקי, ייעוץ בנושאי מיתוג ובידול, שיווק דיגיטלי, בנקים וניהול פיננסי, פיתוח עסקי והרחבת פעילות עסק, רישוי עסקים ועוד, פנו לסניף מעוף הקרוב למקום העסק וממשו את זכאותכם.

כנס מעוף לעסקים קטנים ובינוניים לשיווק דיגיטלי, בשיתוף מועצה אזורית בנימין, יתקיים באזור התעשייה שער בנימין בתאריך ה-12.3.

 

------------------------------------------------

אלי היומן הוא מנהל סניף מעוף אריאל מטעם הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים של משרד הכלכלה

חזור למגזין