דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 425 אייר תשע"ח מאי 2018
דברי הימים

לא נחסוך באף כיתה

עלות ההיערכות לשנת הלימודים הקרובה, עם תוספת של שתי ישיבות ואולפנה ולא מעט כיתות, כבר עומדת על 12 מיליון שקלים. המדינה מסייעת באופן מזערי, אבל בחינוך לא חוסכים


לא נחסוך באף כיתה
צילום: יואב צונץ

בימים אלה של אביב מעורבב בממטרים, כבר מונחת על שולחן המועצה בכל כובד משקלה סוגיית שנת הלימודים הבאה. אולפנה וישיבה חדשים באזור שילה-עלי עומדים להיפתח, בצדם גם ישיבת רגבים, וכמו מידי שנה, גם השנה לא מעט כיתות נוספות נדרשות למוסדות החינוך הקיימים. "זה מחייב היערכות כוללת של המועצה בתחום התשתיות, הביצוע והתקציב", אומר אבי רואה, ולמעשה מנסח בלשון מינימלית את המרתון שאליו נכנסה המועצה. "אנחנו כרגע עומדים על הוצאה של כ-12 מיליון ש"ח להכנת שנת הלימודים הקרובה, ויכול להיות שהסכום יהיה אף גבוה יותר.

"לצערנו המדינה מסייעת לנו באופן מזערי, בגלל כל מיני בעיות של קרקע. אבל אנחנו בנושא החינוך לא נחסוך, ולא נמנע הקמתה של אף כיתה, כי הנושא הזה בעורקינו, ובבנימין החינוך הוא בראש. זה אומר שנשקיע את הכסף הדרוש, בלית ברירה על חשבון נושאים אחרים, כי אנחנו מחויבים להעמיד את כל הכיתות הנדרשות בהתאם למספר התלמידים הגדל, ובזה נשקיע כל מה שיידרש.

"בשנים האחרונות אנחנו בהחלט רואים פריחה בהיקף בניית בתי ספר קבע, גני קבע ומעונות קבע", ממשיך רואה, "ועדיין יש צורך בהוספת כיתות יבילות לא מעטות. וזה עולה לא מעט. המדינה מממנת אחוז מאד נמוך מהעלויות, והכסף הנדרש צריך לבוא על חשבון דברים אחרים, כמובן מתוך שיקול דעת, שלא לפגוע באופן מהותי בצרכים חשובים אחרים, ועם מאמץ שהתושבים ירגישו כמה שפחות בפגיעה.

"משימת העמדת המבנים בתנאים כאלה היא משימה לא פשוטה, אני מקווה שנצלח אותה בהצלחה כמו בכל שנה, וזו הזדמנות לומר תודה לאנשי המערכת, שעושים עבודתם נאמנה בצורה הטובה ביותר, ומצליחים לראות את הצרכים ואת האילוצים והמגבלות הכספיות, ועל כל זה מגיע להם יישר כוח גדול. אני בטוח שנפתח את שנת הלימודים כמידי שנה בחגיגיות ובאופן שבו רוב התושבים יהיו מרוצים מהמענים שאנו מעמידים לטובת התלמידים, שאנו משקיעים כה רבות כדי שיקבלו כל מה שנדרש".

חזור למגזין