דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 416 אדר-ניסן תשע"ז
דברי הימים

עולים על דרך המלך

הכפלת מספר הנתיבים, המרת הכיכר לרמזור, וגם מנהרה שאור בקצה – המכרזים להרחבת הכביש שבין חיזמא לפסגת זאב כבר יצאו לדרך. גם במערב בנימין יש לא מעט פריצות דרכים


עולים על דרך המלך

המכות שספגה ההתיישבות עם פינוי עמונה ותשעת הבתים בעפרה, לא החלישו את התנופה להמשיך קדימה, וכמה מפריצות הדרכים באות לידי ביטוי בתחום הכבישים.

 

סוף סוף יצא מכרז להרחבת הכביש שבין מחסום חיזמא עד שדרות משה דיין לשני נתיבים ולעוד נתיב תחבורה ציבורית, כולל המרת הכיכר לרמזור. "מדובר ביותר מהכפלת כמות הנתיבים", אומר ישראל גנץ, סיו"ר המועצה. "עם סיום העבודות יהיו ברמזור הזה שלושה נתיבים לנוסעים ישר. הדבר צפוי להביא הקלה משמעותית של הפקקים בכביש הזה", הוא אומר. במקביל, חברת מוריה הירושלמית עובדת על שינוי תב"ע להקמת מנהרה בחיבור שבין רחוב דוכיפת למשה דיין מתחת לרכבת הקלה. "העבודות על השלב הראשון ייקחו בערך כשנה", אומר גנץ, "ואז צפויות לנו העבודות על המנהרה. מדובר בהחלט בתקופה לא פשוטה שדורשת סבלנות, אבל זו תשתלם בסוף. לפחות יש אור בקצה המנהרה".

 

במקביל יצא גם מכרז לפתיחה ושיקום של ציר הטבעת המזרחית מענתות עד הגבעה הצרפתית, מה שפותח עוד נתיב נסיעה לירושלים. האם התושבים מספיק מכירים את הכביש וייסעו בו? "היום יש WAZE", אומר ישראל גנץ, "אם יהיה פקוק בכניסה הראשית לירושלים, אנשים ייסעו משם. גם כאן מדובר על כשנה של עבודות, אבל בסופן צפויה הקלה משמעותית. אנחנו דוחפים את הכביש הזה כבר קרוב לשנתיים, וסוף סוף זה קורה".

 

לאחרונה, כך מספר גנץ, הוחלף מנהל הפרויקט של כיכר אדם, לאחר שהעבודות לא התקדמו בקצב משביע רצון. כעת ההתקדמות חוזרת להילוך גבוה.

חברת מוריה החלה לתכנן כביש שיעקוף את ירושלים ממזרח ויחבר את שני חלקי כביש 60, ממחסום א-זעים ועד הר חומה. "גם כאן מדובר בכביש חשוב שעד שייסלל יעברו כמה שנים, אבל סוף סוף המערכות מדברות על רישות ותכנון ארוך טווח", אומר גנץ.

בקלנדיה, כך הוא מוסיף ומספר, עומד משרד הביטחון להרחיב את נתיבי הבידוק, מה שיפחית את מספר כלי הרכב הערבים שיגיעו לחיזמא. "אני מעריך שתוך שנתיים-שלוש נרגיש שיפור משמעותי מאד", מסכם גנץ, "זה עוד לא הפתרון האסטרטגי של כביש 45 שייקח כחמש שנים, אבל כבר מדובר בפתרון טוב למדי".

 

גם במערב בנימין נושא הכבישים מתקדם. שר התחבורה כבר הבטיח את הרחבת כביש 446 משילת לניל"י, והכפלת הנתיבים בחמש השנים הקרובות. בפגישת עבודה עם מנכ"ל נתיבי ישראל סוכם כי הם יקדמו את התכנון, ואילו המועצה תעמול על גיוס התקציב לביצוע. "התכנון ייקח עד סוף 2017", מעריך ישראל גנץ, "ואנחנו מקווים שעד אז נשיג את המימון לביצוע העבודות. בנוגע לכיכר חשמונאים הבעייתית, מונה מתכנן לבחון אפשרות להקלה בכיכר, ראשית עבור תושבי חשמונאים שמתקשים להשתלב בתנועה, וכן עבור כל הנוסעים. המתכנן היה בשטח, סיור נוסף עם סמנכ"ל נתיבי ישראל מתקיים בימים הקרובים לקבלת החלטות.

 

"שני נושאים נוספים עומדים על הפרק בסוגיית שיקום הכבישים במערב", מספר גנץ, "הראשון הוא שיקום עמוק של הכביש מצומת הדואר בעלייה לראס כרכר, לכיוון גוש דולב-טלמונים - מדובר בכביש משובש ולא נוח עם שיפועים מסוכנים, תכנון יתבצע עוד ב-2017 והעבודות ב-2018. במקביל התקיימה פגישה בין כל יו"רי היישובים במערב בנימין עם המועצה ומנהל המחוז במשרד השיכון, וכן מתכנן כבישים בכיר ובכירים במשרד התחבורה, בנוגע לכביש חדש שיחבר את מערב בנימין ל-443 או ל-446, כשברור שתכנון וסלילת כביש כזה ייקחו לפחות שבע שנים. תהליכי תכנון תב"ע, תכנון מפורט, תקציב – אורכים כמה שנים טובות, אבל לפחות התחלנו היום. אנחנו נעקוב ונתקדם", אומר ישראל גנץ.

 

מוקדי הסיכון

סיור חשוב אחר התקיים עם מפקד אגף התנועה במחוז ש"י ומהנדס המחוז במשטרה, וכן קצין בוחנים ראשי, במטרה לבחון מוקדי סיכון בדגש על כביש 465 באזור נוה יאיר, צומת הדואר בחיבור לנריה ובהמשך העלייה לראס כרכר, צומת שילה, וצומת עפרה. הסיור דן בטיפול הנדרש בכל הצמתים המסוכנים הללו, ובהמשך הסוגיות יעלו לדיון בוועדת מוקדי סיכון, ואצל מנהל אגף מוקדי סיכון במשרד התחבורה. "אני נלחם על זה", מספר ישראל גנץ, "זה נושא שעומד כל הזמן בראש סדר היום. לכל סוגיית הכבישים יש חשיבות אסטרטגית גבוהה. והדברים מתקדמים. ב"ה רואים תוצאות. לא קל לעבוד מול כל הגורמים, אבל העקשנות משתלמת".

 

הצעד הבא

עוד סיור שמקדם עשייה בשטח התקיים לאחרונה יחד עם משרד השיכון במערב בנימין –מניל"י ונעלה ועד עטרת – לבחינת אפשרויות הבנייה העתידיות. "התרגשנו להיווכח בעיניים שבכל היישובים יש בנייה למרות הקשיים", אומר ישראל גנץ. "מכל יישוב זומנו מנהלי הפרויקטים וחברי הנהגת היישוב, וביחד עסקנו בשאלת המוכנות לצעד הבא. זה היה סיור חשוב מאד", מסכם גנץ, "מרגש לראות את הבנייה, וכמובן שיש עוד הרבה על מה לעבוד".

חזור למגזין