דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 426 סיון תשע"ח יוני 2018
דברי הימים

הקיץ בפתח

הקיץ שבפתח הוא עת ליהנות וגם להיזהר עוד יותר מסכנות, וזו הזדמנות לשוב ולקרוא להורים ליותר מעורבות ועירנות. ומיד אחריו, שנת לימודים חדשה מתחילה, והמרתון להשלמת 36 כיתות חדשות נדרשות - בעיצומו


הקיץ בפתח

 

בפתחו של הקיץ חשוב לראש המועצה להדגיש מידי שנה את הסכנות שהוא טומן בחובו: "בעונה הזו קיימות גם סכנות של שריפות בסמוך למבנים קלים, כמו שידענו מידי שנה, גם סכנות בטיולים, גם סכנות בדרכים", אומר אבי רואה. "עשרות אלפי תלמידים נמצאים פחות במסגרות סגורות, ויותר במסגרות פתוחות, ואנחנו מתפללים לעבור את ימי הקיץ בשלום. אבל כידוע גם התפילות לא מספיקות אם לא משתדלים, וכל אחד מחויב להנחות את ילדיו על דרכי הזהירות והבטיחות הנדרשות, וממה להימנע. מצד שני, זה כמובן לא אומר שצריך לשמור את הילדים בבית, הם מטבעם רוצים לטייל וכך נכון, אבל כמובן תוך מעורבות ועירנות של המבוגרים האחראיים. חשוב לדאוג במקביל לניקיון סביבתי באזור המבנים הקלים, כי כמעט בכל שנה מבנים כאלה עולים באש ואז אנו תמיד שואלים מה יכולנו לעשות בכדי למנוע, כי לרוב באמת אפשר היה למנוע.

"אנחנו במועצה, יחד עם היישובים, עמלים על פתיחת מסגרות כיפיות של קייטנות בשיתוף משרד החינוך, מה שמאפשר להרבה יותר ילדים להשתתף בהן, כי החוק שיצא מחייב קיומן של קייטנות ציבוריות. יש לנו במועצה רכז מעולה שמוביל אותן ועובד מול היישובים, וזו הזדמנות לפרגן על העשייה הרבה שלו ושל כל המערכות היישוביות. נקווה שהקיץ המתקרב יביא בחובו שילוב של אתגר וכיף יחד עם לימוד ועם צבירת כוחות לקראת פתיחת שנת הלימודים הבאה".

 

שנת הלימודים תשע"ט

בימים אלה של סוף שנת הלימודים, אין די זמן במועצה לאנחת רווחה או לתחושת פגרה. "מחלקות רבות כבר נמצאות בעבודה מאומצת ומרוכזת להכנת שנת הלימודים תשע"ט", אומר אבי רואה, "גם בתחום הפדגוגי, ובעיקר בתחום הפיזי. בתשע"ט עומדים להיפתח כמה מוסדות חינוך חדשים, ובהם ישיבה בעלי ואולפנה בשילה, והדבר מחייב עבודות הכשרה ובינוי אינטנסיביות. רשת אמי"ת נבחרה להוביל את הישיבה והאולפנה החדשים, ונאחל לה הצלחה. נקווה שבע"ה הם יוכיחו את עצמם ויסייעו להוביל את המוסדות למקום ראוי וטוב, כפי שמקובל במערכת החינוך בבנימין. באותה נשימה, הכנת שנת הלימודים מחייבת גם מאמץ בתחום התקציבי, למעלה מ-10 מיליון שקלים הולכת המועצה להשקיע גם בהקמת המוסדות החדשים וגם בהוספת 36 כיתות בתי ספר, מעונות וגנים, בכל רחבי בנימין. זו עלות כבדה מאד, אבל זה הדבר העיקרי שנכון להשקיע בו, וגם אם הכסף בא על חשבון דברים אחרים זה שווה את זה. זה מתאים להגדרה שמלווה אותנו בעשור האחרון – בבנימין החינוך בראש".

חזור למגזין