דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 426 סיון תשע"ח יוני 2018
דברי הימים

חדשות מהכבישים

כביש הטבעת המזרחית הושלם, העבודות בכיכר אדם עלו שלב, ופרויקט הרחבת כביש שילת – קריית ספר הוכנס לתקצוב משרד התחבורה (בסך 120 מיליון שקלים!). בצומת שילה וגבעת אסף יוצבו רמזורים


חדשות מהכבישים

לא תמיד ניתן לנחש מבעוד יום מתי יהיה יום פקוק במיוחד ומתי לא, לא במזרח ולא במערב בנימין, אבל העבודות המורגשות היטב בצידי הדרכים מבשרות שהשיפור באופק, גם אם מדובר בתהליך ארוך של חודשים ולעיתים אף שנים. במערב בנימין מתקדמות העבודות בצומת חשמונאים, והעבודות המשמעותיות יותר להרחבת הכביש כולו משילת עד קריית ספר נמצאות בתכנון מתקדם. הן כבר הוכנסו לתקציב של משרד התחבורה (בסכום של 120 מיליון שקלים) ויחלו כנראה בתחילת 2019. במסגרת "מוקדי סיכון" אמור לצאת מכרז ברבעון השלישי של 2018 לטיפול בסיבוב נווה יאיר.

במזרח, העבודות בכיכר אדם עלו שלב, וכבר החלה הכשרת המפלס התת-קרקעי; והבשורה הדרמטית מכולם – כביש הטבעת המזרחית סוף סוף הושלם.

"הכביש עצמו מוכן", אומר סיו"ר המועצה, ישראל גנץ, "וכעת המשרד לבטחון פנים מגייס תקנים לשוטרים שיתפעלו את המחסום. הכביש הזה מאד חשוב כי העבודות להרחבת כביש הכניסה לפסגת זאב יקשו על התנועה, והכביש הזה יאפשר אלטרנטיבה שתקל על העומסים".

לפני כשבועיים התקיימה ישיבה של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת עם תושבי פסגת זאב הכועסים. לאורך הכביש נתלו שלטים זועמים נגד העבודות הצפויות להפוך את חיי דיירי הרחוב ללא פשוטים. עבודות הרחבת הכביש לדו-נתיבי עתידות להפחית את הפקקים בבקרים, אבל עד שיושלמו הן יגרמו לטרדה לא קטנה לתושבים. גם אלינו, תושבי בנימין, מכוונים השלטים הכועסים שנתלו על גדרות הבניינים. הרחבת הכביש משמעותה לא רק רעש, אבק ועומסים, אלא גם ביטול החניות בצידי הכביש, וקירוב הכביש אל הבתים. ברור שאת דיירי הרחוב כל זה לא ממש משמח. "בפגישה עם ברקת התקבלה עמדתם שהעבודות לא יתקיימו בלילות, בגלל הרעש, אלא רק ביום", מספר גנץ. "זה אומר שהעבודות ייארכו יותר זמן ויפריעו יותר לתנועה, אבל ההחלטה מובנת כאשר מאזנים בין הצרכים השונים. הרי האנשים האלה חיים שם ונדרש להתחשב גם בהם".

לגנץ יש עוד בשורות טובות בתחום הכבישים: בצומת שילה שונתה התכנית המקורית לבנות כיכר, והתקבלה עמדת המועצה להקמת רמזור. גם בצומת אסף העבודות מתקדמות, וצפוי כי עד סוף 2018 יעמדו בצומת רמזורים. נתיב השתלבות לבאים מכיוון בית אל ופונים ימינה, יקל גם הוא על העומס בצומת, והוא צפוי להיות מושלם בעוד כחודשיים.

חזור למגזין