דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 426 סיון תשע"ח יוני 2018
דברי הימים

סיכום קו

"התושבים פה הם אנשים מדהימים ואכפתיים שדואגים כל הזמן לפלוגה, וזה נותן לחיילים כוחות להמשיך בעבודה הקשה". מפקדי גדוד דוכיפת מסכמים תקופת תעסוקה מבצעית בבנימין


סיכום קו

לפני כשבועיים סיים גדוד דוכיפת של חטיבת כפיר תקופה ממושכת של תעסוקה מבצעית בחטיבה המרחבית 'בנימין'. לרגל סוף התעסוקה המבצעית, ביצע הגדוד מסע ירידה מהקו לאנדרטה להנצחת הנופלים של סיירת דוכיפת בפסגת זאב. מפקדי הפלוגות נענו לסיכום הקו במהלך המסע.

סרן מאור זליכה, מ"פ מסלול מספר: "בנימין שונה מכל החטיבות באיו"ש. הכל כאן ועכשיו, במהירות, תמיד יש עניין. זה שומר על הדריכות של החיילים, עושים הרבה פעילויות סיכול והחיילים מרגישים משמעותיים. האתגר הוא בשילוב היכולת לעשות פעילות הגנתית, שמירה על היישובים והצירים, והתמודדות מול הפרות סדר במהלך היום, ובמהלך הלילה לשנות פנים ולצאת לפעילות לסיכול הפיגוע הבא. יש תחושה שקיים שיח בין החיילים שהאזור הזה הוא חשוב, ואי אפשר להתעלם מהנוף שהוא יפה ומיוחד".

סרן עדי לוי, מ"פ פלחו״ד: "התושבים פה הם אנשים מדהימים ואכפתיים שדואגים כל הזמן לפלוגה, וחשים צורך להוקיר תודה. זה מעלה חיוך ונותן לחיילים כוחות להמשיך בעבודה הקשה כשהם רואים שזה באמת משפיע על האדם בקצה. המשימה העיקרית של החיילים היא לשמור על איכות החיים של התושבים בגזרה והם עושים את זה מהלב כשהמשימה מול העיניים. כשאתה רואה את כולם יוצאים בבוקר לעבודה, אתה יודע שאתה עושה את העבודה בצורה טובה".

מספר סרן נעמאן פארס, מ"פ מבצעית: "זה תפקיד מאוד מעניין ומספק. קיבלתי את הפלוגה לפני חמישה חודשים, והחיילים בה עוברים תהליך משמעותי. העשייה כאן מסיבית ודורשת מהחיילים המון. החיילים ניצבים מול סיטואציות מאתגרות שדורשות לא רק להפעיל שיקול דעת מבצעי-מקצועי אלא גם אנושי, וזה ללא ספק בונה אותם. אני משרת תחת פיקודו של אחי, זה מורגש במשפחה שאנחנו יחד, ומרגיע אותם לחשוב שאנחנו שומרים אחד על השני".

סרן איתמר פלד, מ״פ מסייעת: ״עברנו חמישה חודשים מאתגרים בגזרת בנימין. התעסוקה המבצעית לא הייתה פשוטה אך הייתה מוצלחת. הגענו לגזרה שהרבה זמן לא היה בה שקט והצלחנו לייצר שינוי ושיפור. אני גאה לומר שהיום הגזרה הרבה יותר שקטה, הגדוד עמד בפעילויות בהצלחה ועבד בשיתוף פעולה עם הכוחות המרחביים מהחטיבה״.

חזור למגזין