דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 426 סיון תשע"ח יוני 2018
דברי הימים

והשקיעה בהרים היא יפה להלל

סרטון חדש שמעביר את יופי הנופים וקסם הצימרים בבנימין ללא מילים, ומזמין אנשים לבוא לכאן לראות את כל הטוב הזה בעיניהם, הוא ההסברה החזקה ביותר. תושבי בנימין נקראים להיות שותפים למהלך ההסברתי החשוב הזה

מירי מעוז עובדיה, דוברת חו"ל, מחלקת תקשורת במועצה,

והשקיעה בהרים היא יפה להלל

סיורי ההסברה בבנימין לרוב מציפים בקרב המשתתפים שאלות, דיונים סוערים ומחלוקות פוליטיות. אבל אם יש משהו נעים וחיובי שעוטף את כל המבקרים ללא יוצא מן הכלל, זו ההתפעלות הרבה מנופי בנימין, מהאתרים היפים הפזורים במרחב, ומהאנשים המיוחדים. השילוב של הנוף האנושי המיוחד עם הנוף הפיזי המגוון מצליח לגעת בלבבות, ולפעמים דווקא החוויות הפשוטות של המבקרים בבנימין, שאינן סובבות סביב השיח הפוליטי, מצליחות לייצר את ההסברה הכי טובה והכי אפקטיבית.

ממזרח למערב בנימין, בין עצי יער או על שפת המדבר, הוקמו בשנים האחרונות עשרות צימרים וחדרי אירוח על ידי תושבי היישובים. הצימרים מושכים אליהם אלפים רבים של מבקרים כל שנה, ולא פעם בעלי הצימרים משתפים אותנו בסיפורים על חוויות והתרשמויות של המבקרים, שמעולם לא חשבו שזה מה שקיים בבנימין.

כיוון שהחוויה הבלתי אמצעית של ההנאה מהאזור והמפגש פנים אל פנים עם תושבים הוא הסברה חשובה מעין כמוה, החלטנו לפני כמה חודשים להפיק סרטון מיוחד, ללא מילים, שיעביר את התחושות, הנופים, והחוויות הרבות שמקפלים בתוכם הצימרים היפים בבנימין, כדי למשוך כמה שיותר מבקרים לאזור ובעיקר לעשות לאנשים חשק להגיע.

הסרטון המהמם הופק על ידי משה חורי וצוותו מפילטר הפקות בע"מ, וגויסו מספר ניצבים וניצבות מהיישובים השונים. שני ימי צילום נקבעו, ולצערנו נאלצנו לצמצם את רשימת הצימרים המצולמים על מנת להפיק סרטון קצר ואפקטיבי, שאכן נעשה באופן המייצג את כלל הנופים והחוויות בבנימין, והוא בהחלט עושה חשק לעזוב הכל ולהגיע.

הסרטון זכה עד כה למאות שיתופים ותגובות נלהבות, והחל מכאן אנחנו צריכים אתכם, כשגרירים של בנימין. ככל שמתקרב הקיץ ואנשים מחפשים אפשרויות נופש, ספרו להם על הצימרים היפים, שילחו להם את הסרטון, ואולי אפילו תפנקו את הקרובים לכם בשובר לצימר בבנימין? אמנם אפשר להרחיק עד הצפון או הדרום, אבל אפשר גם לקפוץ קרוב לבית ולגלות את כל היופי והמרחבים – פה בבנימין בלב הארץ.

מוזמנים לראות את הסרטון ואת רשימת הצימרים המלאה שמתעדכנת מפעם לפעם, באתר התיירות www.gobinyamin.org.il ובאתר בנימין באנגלית  www.myheartland.co.il

חזור למגזין