דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 427 אב תשע"ח יולי 2018
דברי הימים

ריח בחירות

"הבחירות הקרבות הן הזדמנות לבחון את סדרי העדיפויות", אומר ראש המועצה, ומאמין שהמועמדים יבליטו כל אחד את ההיבטים החיוביים שלו ולא את השלילי אצל האחר


ריח בחירות
הדמיית כיכר אדם. שאיפה לחיים נורמליים

שלטי הבחירות התלויים ברחבי בנימין, יחד עם השמועות על עוד כמה מתמודדים, יוצרים אט אט אווירה של ערב בחירות. "מיד לאחר החגים ייערכו בחירות לראשות המועצה, לנציגות היישובים במליאת המועצה, ולוועדים המקומיים ביישובים עצמם", אומר אבי רואה. "כמובן שזו תקופה קצת מתוחה, ויכולה להביא לוויכוחים על דרכו של היישוב, על דרכה של המועצה. יש בזה כמובן גם היבטים חיוביים. אחת לחמש שנים עולים הנושאים החשובים על השולחן, והנהגות היישובים והמועצה מחויבות לשקול את דרכן. אצלנו כמובן אף פעם אין התייחסות רק לפן המוניציפלי, אלא בעיקר לנושא ההתיישבותי. סוגיית היישובים הצעירים למשל, מאפיינת מדיניות של סדרי עדיפויות. מה מידת ההשקעה הראויה במקומות שעדיין לא מוכרים על ידי המדינה ולא מתוקצבים, וכל העלויות שלהם נופלות על כתפי המועצה.

"אני סבור שאצלנו ביסוס וחיזוק ההתיישבות בבנימין, ושאיפה לחיים נורמליים עד כמה שאפשר, ללא סימני שאלה על מידת ההשקעה הממשלתית או על חשיבות התכנון של משרדי הממשלה למרחב הזה – הם ערכים ברורים. ואחת לכמה שנים עולות שאלות, ונדרשים לעשות בחינה מחדש של הסוגיות. זו בעיקר ההזדמנות של התושבים, להשפיע על האנשים שיכולים לתרום מניסיונותיהם ויכולותיהם למען המערכת הציבורית והקהילתית, בתוך היישובים וגם במליאת המועצה, כנציגי היישובים.

לבחירות לראשות המועצה יהיו מן הסתם מועמדים כאלה ואחרים, וכל אחד ייבחן על פי הרקורד שלו, העשייה שלו, תחושת השליחות שלו למען התושבים, והיכולת שלו להמשיך את רוח בנימין כפי שבאה לידי ביטוי בכמעט ארבעה העשורים האחרונים. למי היכולת להסתכל על התמונה הרחבה והכללית, מבלי לוותר על הצרכים של פרט כזה או אחר, ולנסות לתת ביטוי לכל אחד ואחד מרצונות התושבים. כידוע יש בבנימין אוכלוסייה מגוונת מאד, וצריך לדעת לנתב ולתת לכל אחד את מקומו ולכבד את אורח חייו.

מתוך היכרותי את האוכלוסייה בבנימין, אין לי ספק שמערכת הבחירות, גם אם היא תיאורטית פלטפורמה למתחים, תהיה בסופו של דבר, כמו בעבר, נקיה ועניינית. אני מאמין שהמועמדים יבליטו כל אחד את ההיבטים החיוביים שלו ואת היתרונות שלו, ולא יתאמצו להבליט את השלילי אצל המתמודד האחר, ובע"ה אני מקווה שנעבור את התקופה הזו ובנימין תמשיך במסלול העבודה. המועצה בסך הכל התברכה בעובדים מאד ערכיים, חדורי מטרה ומשימה, והיא מאד עוצמתית ברוב רובם של התחומים, ולכן לא צריך לחשוש משינויים ומהפכות כאלה ואחרות, כי לדעתי זה לא יקרה. יש לנו על מי לסמוך, מבחינת המערכת המועצתית. נקווה שעניין זה יבוא לידי ביטוי גם ביישובים - גם בחברי המליאה החדשים והוותיקים, וגם בוועדים שייבחרו ביישובים עצמם.

חזור למגזין