דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 427 אב תשע"ח יולי 2018
דברי הימים

ערב מיוחד לאמהות מיוחדות

אמהות לילדים עם צרכים מיוחדים, המתמודדות עם מציאות מאתגרת, הוזמנו לערב מפרגן ומעצים, שהיה בו מקום לצחוק ולבכי, לשמחה ולכאב האישי

ריקי בריקמן - עו"ס רכזת צמי"ד אגף רווחה, ושירה הראל, מחלקת קהילה מתנ"ס בנימין,

ערב מיוחד לאמהות מיוחדות

רגע לפני שנגמרת לה שנת הלימודים, הזמנו אמהות לילדים עם צרכים מיוחדים ממערב בנימין לערב מפנק, מתוך מטרה לפרגן להן על ההתמודדות היומיומית המורכבת, להפגיש אותן וליצור חיבורים בין האמהות ביישובים הסמוכים, להעצים אותן ולתת להן כוחות לפני היציאה לחופש הגדול.

הערב הופק בהובלה המדהימה של הסטודנטית רבקה באיסה, שבמהלך השנה פעלה רבות בתחום הצרכים המיוחדים במסגרת העבודה המעשית בלימודי עבודה סוציאלית, ובשיתוף פעולה עם אגף הרווחה והיחידה להתנדבות במתנ"ס בנימין ו'לב בנימין'.

עם כניסתן לאולם השמחות בנריה, התכבדו הנשים בכיבוד עשיר ומפנק, ונהנו מטיפול אישי ומרגיע מתוך מגוון טיפולים, כגון רפלקסולוגיה, עיסויים ואיפור. בהמשך התכנסנו ודיברנו  על האפשרויות השונות לליווי, סיוע ותמיכה של תחום צרכים מיוחדים באגף הרווחה למשפחות הרלוונטיות, על חזון המועצה בתחום, ותכניות נוספות שעתידות להתקיים במערב בנימין בשנה הקרובה.

אחריה - שלומית קהן, מנכ"לית עמותת "לב בנימין", הציגה את העמותה ופועלה. היא תיארה בפירוט את פרויקט החונכויות שהחל השנה בהצלחה רבה ביישובי המערב, והזמינה את ההורים להצטרף לעמותה וליהנות משלל הפעילויות בה, לילדים ולמשפחותיהם. יעל הלל, רכזת היחידה להתנדבות במועצה, הודתה לכל בעלות העסקים שתרמו מזמנן ומרצן להצלחת הערב ולטובת האמהות.

לאחר כל הדיבורים עלתה לבמה צופיה לקס, להופעת פלייבק מרגשת במיוחד. צופיה הזמינה את האמהות לשתף בסיפור קטן של התמודדות אישית מחיי היומיום, וברגישותה הרבה הקשיבה לאמהות והצליחה דרך המשחק לגעת בנקודה משמעותית בתוך הסיפור ולהעצים דרכה את האמהות, את דרך ההתמודדות שלהן בגידול ילדים מיוחדים, ולתת מקום לצחוק ולבכי, לשמחה ולכאב האישי, המשפחתי והקהילתי.

היה מרגש לראות את ההתגייסות המרשימה של רבים להצלחת הערב בהתנדבות, ובעיקר את הפרגון והעוצמה של האמהות המקסימות. זו ההזדמנות להודות לכל המתנדבים שנתנו מזמנם ומרצם: ליישוב נריה שאירח את כולנו באולם השמחות היפה והנעים, לחברה לפיתוח שהסיעה את הנשים מהיישובים הרחוקים; להדסה דפנה - שוגרליין, ולנשות היישובים נחליאל ונריה על הכיבוד ועל הסיוע בסידור ועיצוב האולם בעזרת גמ"ח האירועים של טובי אוריאל; ליישוב טלמון שתרם את השי האישי שניתן לאמהות ממפעל סבונטו, שמעסיק עובדים עם צרכים מיוחדים; למטפלות ברפלקסולוגיה ועיסויים: הדס אראל, קרני סלומון, עטרה הנדלר, מיכל יורוביץ, תהילה קליין, אסתי קרישבסקי; ולמאפרות: אוריאלה גבאי ושירה בן חמו.

שמחנו לראות את ההיענות הרבה שלכן, האמהות, שבאתן ולקחתן חלק בערב. נשמח להמשיך להיות אתכן בקשר ולראותכן בפעילויות הבאות.

חזור למגזין