דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 416 אדר-ניסן תשע"ז
דברי הימים

יעדים ואתגרים

תחנת בנימין נמצאת במרכז הקשב של מחוז ש"י ומתמודדת עם אתגרים רבים, אומר מפקד התחנה מזה חצי שנה, סנ"צ אלי עובדיה. קיבלתי לידי תחנה מצוינת, גיליתי חבל ארץ מדהים, ויחד עם כל השותפים נעמוד בכל האתגרים


יעדים ואתגרים

מזה חצי שנה שסנ"צ אלי עובדיה הוא מפקד תחנת בנימין של משטרת ישראל, חצי שנה אינטנסיבית מבחינת אירועים משותפים למשטרה ולתושבי בנימין – החל מגל ההצתות עד פינוי עמונה ותשעת הבתים בעפרה, ודרך לא מעט אירועים ביטחוניים. הוא נשוי ואב לשניים וגר במעלה אדומים. לפני תפקידו זה כיהן כשנתיים כקצין אג"ם של מרחב חברון.

"אין ספק שתחנת בנימין היא תחנה מאתגרת", אומר סנ"צ עובדיה, "ונמצאת במרכז הקשב של מחוז ש"י. בהיבטי הביטחון יש לנו אתגרים לא פשוטים. לא מעט פיגועים קרו לאחרונה, לשמחתנו ללא נפגעים משמעותיים. לאחרונה נתפסו המציתים שגרמו לשריפה הגדולה בנווה צוף, מספר סנ"צ עובדיה, בזכות שיתוף פעולה הדוק מלא ושוטף בין כל כוחות הביטחון הפועלים בגיזרה.

אתגרים רבים יש לנו גם בתחום התנועה, כי היקף התשתיות הקיים לא נמצא בהתאמה לכמות כלי הרכב בצירים. ישנם אתגרים בתחום הנוער, על כל גווניו, שכן תחנת בנימין נותנת שירותים לארבע רשויות שונות – בנימין, בית אל, בית אריה-עופרים, ומודיעין עילית.

"במהלך 2018 צפויה לקום במודיעין עילית תחנת משטרה עצמאית", מבשר סנ"צ עובדיה, "שתשפר את רמת השירות עבור כלל תושבי הגזרה, לא רק במודיעין עילית עצמה".

תקופת הפינויים היתה מתוחה בכל הנוגע ליחסי משטרה - התיישבות, אבל "משטרת ישראל אינה קובעת לעצמה את המשימות", הוא אומר, "אלא מממשת את החלטות הדרג המדיני. אנחנו משתדלים לעשות זאת ברגישות ראויה ותוך שיתוף פעולה עם כלל הגורמים. לקראת פינוי עמונה ותשעת הבתים עשינו עבודת מטה ארוכה, מתמשכת ויסודית, ונלקחו בחשבון כלל הנושאים הקשורים בנוער ובתושבים.

"בשנת 2017 הצבנו לעצמנו יעדים מרכזיים של מלחמה בתאונות הדרכים, התמודדות עם עבירות איכות חיים (רעש, חסימת מעברים וכדומה), ואתגרי הנוער. כמובן שאיננו נושאים בדגל לבד, שותפות לנו הרשויות והנהגות היישובים. למשטרת ישראל חשוב מאד אמון הציבור, וקביעת היעדים נעשית על פי צורכי האזרחים", הוא מבהיר. "ניידת השיטור המשולב פועלת בהצלחה על ידי שוטר התחנה ופקח המועצה, במטרה למנוע עבירות של פגיעה באיכות חיים למען התושבים.

 

"קיבלתי לידי תחנה מצוינת, שוטרים עם מוטיבציה גבוהה, מוכווני משימה. זו אחת התחנות הגדולות והמאתגרות בהיבט הכלל משטרתי, ועוד נכונה לנו עשייה רבה בכל התחומים. אוכלוסיית בנימין היא מלח הארץ, גיליתי חבל ארץ מדהים, אנשים ציוניים וערכיים שרוצים חיים נורמליים, ובלי קשר לפוליטיקה מגיע להם ביטחון מכל הבחינות, ובשביל זה אנחנו פה.

"נכונו לנו אתגרים נוספים גם בעתיד, אך אני בטוח שיחד, במאמצים משותפים, נדע לעמוד בכולם".

 

חזור למגזין