דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 427 אב תשע"ח יולי 2018
מאמרים

התמונה המליאה

הבחירות ההולכות וקרבות לראשות המועצה, למליאת המועצה ולוועדים המקומיים, הם הזדמנות לתת הצצה לעולמם של חברי המליאה (לשעבר). המליאה מורכבת מנציגי היישובים, ובידיהם הכוח להשפיע על מדיניות המועצה והחלטותיה בכל תחומי פעילותה.


התמונה המליאה

חיים פוגל, נציג נוה צוף

כיהן במשך 22 שנה כרכז התיישבות בתנועת ההתיישבות אמנה, ופרש לגמלאות לפני שנה. חבר בהנהלת ותיקי בנימין ובית אל. תושב נוה צוף מזה 40 שנה

רגע אחד בלתי נשכח מימי כהונתך במליאה?

הרבה מקרים חרוטים בזיכרון, כמו ישיבות מליאה שהוקדשו לפתרון השארת היישוב מגרון במקומו.

ההישג שאתה הכי שמח בו?

במסגרת חברותי במליאת המועצה שימשתי כנציג המליאה בוועדת המכרזים. הועדה עבדה באופן שוטף ויעיל, וכך קודמו פרויקטים רבים. אני שמח גם על השפעה בהתייחסות המועצה למעמד הגיל השלישי, מה שגרם להקמת "עמותת ותיקי בנימין ובית אל".

זירת המליאה חשובה בעיניך כי

יש בה יכולת להשפיע ולהיות שותף בקבלת החלטות לגבי סדרי העדיפות של פעילות המועצה.

מה לא הספקת באותה קדנציה?

באופן אישי לא מרגיש של הספקתי, אבל כמליאה אני חושב שצריך לתת יותר דגש לקשר שבין מליאת המועצה ומחלקות המועצה לוועדי היישובים, וכמובן גם לתושבים, לאור הגידול במספר התושבים במועצה, כן ירבו.

עצה טובה לחבר מליאה חדש:

ברגע שנבחרת להיות נציג היישוב במליאת המועצה, אתה חייב להבין שאתה משמש מרגע זה כחבר המליאה כולה ואחראי לכל פעילות המועצה ותושבי כל המועצה.

 

יעל זאבי, גבעות שילה

 

יעל זאבי, נציגת גבעות שילה

מהנדסת תוכנה והייטקיסטית, בת 36, נשואה ליונה ואם לשבעה, ממקימי אש קודש

רגע אחד בלתי נשכח מימי כהונתך במליאה?

ישיבת המליאה שנערכה באש קודש. התרגשתי לארח את חבריי למליאה, במיוחד שלרובם, זאת הייתה הפעם הראשונה באזור

ההישג שאת הכי שמחה בו?

במקום הראשון - פרויקט "בנימין טק" לקידום הייטק בבנימין, שבימים אלו קורם עור וגידים. הפרויקט הוא יוזמה של יוסי אפטר ושלי, ואני מאמינה שהוא יהווה מנוע צמיחה עוצמתי לבנימין.

שמחה גם שלקחתי חלק בהקמת ישיבה תיכונית ואולפנה בגוש שילה-עלי, מהלך שדובר בו יותר מעשור ויעשה את השינוי שכולנו מחכים לו - להשארת ילדינו ללימודים איכותיים על יד הבית.

זירת המליאה חשובה בעינייך כי

במליאה אפשר לייצר השפעה אסטרטגית עצומה על כל המועצה. הדרך להשפיע לא סלולה ומצריכה הרבה יוזמה ויצירתיות, וזה כיף ומאתגר.

מה לא הספקת באותה קדנציה?

בבנימין יש עוד המון מה לפעול, לפתח ולהספיק. בעיקר אני מצטערת על תהליך גישור שניסיתי לעשות בין המועצה לאחד היישובים הצעירים, שלא הצלחתי בו.

עצה טובה לחבר מליאה חדש:

בחרי להתעסק בנושאים שלא יתקדמו בלעדיך, והתמדי בדרכך.

 

דובי פריצקי, אלון

דובי פריצקי, נציג אלון

עובד במדור ההדרכה של מחלקת חו"ל בחטיבת החינוך בקק"ל, לשעבר שליח בארה"ב ובדרום אפריקה, ומנכ"ל "ילדים מפעלי חינוך" ו"תהילה - התנועה לעליה דתית". גר היום בירושלים

רגע אחד בלתי נשכח מימי כהונתך במליאה?

הייתי חבר ועדה שהיתה צריכה לקבל החלטה למי לתת מגרש כדורסל. היה מעין מאבק בין חשמונאים וגוש אדומים, ואני משכנע ומצביעים עבור גוש אדומים.

ההישג שאתה הכי שמח בו?

ההצלחה בבניית המכינה של עין פרת בגוש אדומים, בתמיכת המועצה והמחלקה להתיישבות. ועוד הרבה דברים קטנים שהם גדולים: ספריה, גן נוסף, חינוך לקהילה, קייטנות קיץ, תשתיות לכבישים, ביטחון, עסקים באזור. אתה מעורב בכל אם אתה רוצה.

זירת המליאה חשובה בעיניך כי

כשאתה במועצה וקולך נשמע, אתה משפיע, אתה מביא את היישוב להיות על המפה, להכיר אותו, לראות את התהליכים שהוא עובר, ובכל ועדה שאני נמצא אני תורם גם למועצה וגם ליישוב. הייתי חבר בוועד ההנהלה של המועצה, שזה הגוף שבעצם משפיע על כל עבודת המועצה, על החזון, על סדרי העדיפויות. שם יש את הבישול המרכזי של המועצה. להגיע לשם זה פסגת המעורבות בתוך המועצה. הייתי גם בוועדת ארנונה ועזרתי לאנשים ועסקים, הייתי בוועדת תיירות ובנינו את התיירות בבנימין מראשית דרכה; הייתי במתנ"ס וקידמנו חוגים ופעילות יישובית, שזהו לב ליבם של החיים בבנימין. מהיכרות עם אנשי המועצה נרקם יחס אישי שעוזר בפתרונות רבים למען היישוב והאזור כולו.

מה לא הספקת באותה קדנציה?

'לא עליך המלאכה לגמור'... אני חושב שהיעדים שלי התגשמו, היישוב אלון וגוש אדומים היו על המפה. אנחנו לא מהגרעין הרגיל והמייסד של בנימין, אבל הבאנו רוח חדשה וקהל של מצטרפים שלא היו באים לבנימין לולא הקהילה שיצרנו. הקמנו מכינה ומדרשה שמביאים אותנו לחשיפה מאד מיוחדת לכל המדינה. נוצר מרקם יהודי ישראלי מיוחד ולא מגזרי בגוש אדומים, שמשרת את המועצה וכלל ציבור המתיישבים. לכל דור יש את התרומה שלו, אני רק מקווה ומתפלל שהכיוון יימשך ונהיה יותר מחוברים לשורשים, ונגדל את הענפים החדשים לתפארת מדינת ישראל.

עצה טובה לחבר מליאה חדש:

להבין שזה שליחות ומחויבות. להגיע באופן קבוע לוועדות שבהן אתה חבר. לדעת למסור דיווח מידי פעם למזכירות היישוב, ולדאוג שהם יידעו שאתה הקול שלהם במועצה, למרות שהבחירה אישית.

חזור למגזין