דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 429 כסלו תשע"ט דצמבר 2018
דברי הימים

קמפיין בינלאומי

בעלי הצימרים בבנימין מדווחים על התעניינות גוברת בעקבות הודעת החרם של חברת Airbnb. כלי תקשורת מכל העולם הגיעו, ראיינו, צילמו ודיווחו.

אליענה פסנטין, (מ"מ) דוברת ורכזת הסברת חו"ל, מחלקת תקשורת במועצה,

קמפיין בינלאומי
צימר "שלווה בעמק" בעדי עד. קישור ישיר מה"ניו-יורק טיימס"

הודעת החרם של חברת   Airbnb על הצימרים ביהודה ושומרון, הביאה לשיא חדש את ההתעניינות של התקשורת הבינלאומית בחבל בנימין: ערוצי התקשורת הגדולים ביותר בעולם הגיעו כדי לראיין את בעלי הצימרים, לצלם ולפרסם את תגובתם לחרם. הכתבים הגיעו מסוכנויות הידיעות רויטרס, AP, ערוץ ה-BBC ועוד. כתבה מצוינת התפרסמה בעיתון הענק "הניו-יורק טיימס" (324 מיליון קוראים!). בתחילת הכתבה יש אפילו קישור לצימר "שלוות העמק" בעדי עד. כך נחשפו הצימרים של בנימין בכל רחבי העולם. בארגון וליווי של מחלקות התקשורת והתיירות במועצה, הכתבים ביקרו בין היתר בצימרים בקידה, אש קודש, עדי עד, עפרה, נופי פרת, אלון ועוד. הם התרשמו מאד מהרמה של הצימרים ומהכנסת האורחים הלבבית. היו כתבים שאף הביעו רצון להישאר לסוף שבוע.

בעקבות החשיפה הגדולה, בעלי הצימרים מדווחים על התעניינות גוברת מצד מטיילים מהארץ ומהעולם. בשיא ה"חרם" הגיעה תיירת מארה"ב לאחד הצימרים בבנימין דרך אתר   Airbnb לשבוע וחצי. בעלת הצימר התחילה לחשוש פן לא תקבל את התשלום ויצרה קשר עם חברת Airbnb. הנציגה אמרה לה שוב ושוב שזה "פייק ניוז" ושלא מתכוונים באמת להוריד את הצימרים מהאתר. בינתיים מתארגנים גופים משפטיים לתביעת ענק משותפת של כל הצימרים ביו"ש. נקווה שמעז ייצא מתוק.

הכתבה ב"ניו-יורק טיימס". חשיפה ל-324 מיליון קוראים

חזור למגזין