דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 429 כסלו תשע"ט דצמבר 2018
דברי הימים

מגרון בגאון


מגרון בגאון

שש שנים אחרי שפונו מיישובם הפורח לאתר הקראווילות הזמני, זכו תושבי היישוב מגרון לטקס מרגש של הנחת אבן פינה, כשברקע נהמת קולות הבאגרים המכינים את התשתיות לבניית בתי הקבע שתחל בקרוב.

בטקס המרגש נכחו רבנים ואישי ציבור, בהם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, השרים אורי אריאל, יואב גלנט, זאב אלקין ויריב לוין, חברי הכנסת מוטי יוגב ובצלאל סמוטריץ', וראשי מועצת בנימין – זה הנכנס וזה שיוצא - ישראל גנץ ואבי רואה, ועוד רבים מידידי היישוב ותומכיו. ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח ברכה מצולמת.

יו"ר האיחוד הלאומי, השר אורי אריאל, אמר בטקס: מגרון היא מהות הציונות, אנשיה הם קהילה תומכת ומדהימה שמהווה דוגמה לסולידריות הישראלית. עם ישראל לא יכול להתקיים ללא התיישבות בכל מרחבי ארצנו. הגיע זמן ריבונות".

עדיפות לאומית

כשבוע לאחר טקס הנחת אבן הפינה, זכו תושבי מגרון לבשורה נוספת: ממשלת ישראל החליטה לכלול את מגרון במפת העדיפות הלאומית. להחלטה שהתקבלה בישיבת הממשלה קדמה עבודת הכנה רבה במועצה, בשיתוף היישוב.

ישראל גנץ, ראש המועצה, אמר כי הוא מודה לראש הממשלה, שרק לאחרונה התחייב בסרטון ששלח לטקס, לקדם את בניית מגרון, ובהחלטה זו הוא מביא למימוש את התחייבותו. כן הודה גנץ לשר הבינוי יואב גלנט ולמנכ"ל משרדו חגי רזניק, על עבודתם הנמרצת לחיזוק אחיזתנו בנחלת בנימין ועל העמדת היישוב מגרון בעדיפות לאומית.

"בהחלטה זו מתקנת הממשלה כתשובת משקל, את פסיקת בית המשפט שגרמה לגירוש עשרות משפחות מבית חייהם. נמשיך בעוז להוסיף קומה חדשה בבניה ובתשתיות יחד עם הממשלה הלאומית", אמר גנץ.

חזור למגזין