דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 431 אדר ב' אפריל 2019
כתבות

שעת סיפור

למפגשים השונים של ותיקי בנימין עם תלמידים צעירים בבתי הספר, נוסף מיזם חדש – מפגש שעת סיפור סביב השפה העברית. הקשר בין הדורות מתחזק משמעותית וגם רכישת השפה עולה מדרגה. "אם נמה העברית אלפיים, נו אז מה, הבה נעירנה ונמציא את היוזמה"


שעת סיפור

לרגל שבוע העברית, קיימו הספרייה האזורית ועמותת הוותיקים של בנימין מיזם משותף -שעת סיפור לוותיקים ותלמידים, לעידוד הקריאה ואהבת העברית.

במסגרת הפעילות הזמינו תשעה בתי ספר יסודיים, וותיקים מתנדבים מתוך הקהילה שלהם, למפגש מיוחד, חווייתי ומשותף עם התלמידים.

כל אחד מהמתנדבים הוותיקים בחר את המסגרת המתאימה עבורו: ספר אהוב, שעשועי עברית, סיפוריי חיים והתיישבות, והסיפורים שמאחורי שירים עבריים. התלמידים נפגשו עם סיפורים ונהנו מפעילויות בעקבותיהם.

הכיתות המשתתפות בפעילות קיבלו מתנה - שני משחקי עברית מעוצבים לכיתה - משחק רביעיות: "המילה הנבחרת" על חידושי מילים בעברית מראשית הציונות, ו"מה זה אומר?" על מילים חדשות שקבעה האקדמיה ללשון עברית.

"עובר מזמור, מדור לדור, כמעיין מאז ועד עולם".

אנו מאמינות כי ההשתתפות במיזם תורמת לחיזוק הקשר הבין דורי. המפגש בין צעירים לוותיקים סביב סיפורים ושפה הינו פתח משמעותי לקשר מתמשך של התלמידים עם ותיקי היישובים.

תודה גדולה למנהלי בית הספר, לרכזות השפה הנלהבות, לווותיקים שתרמו מזמנם כשרונם, וידיעותיהם ולתלמידים ולתלמידות שהאזינו בשקיקה.

וזוהי רק ההתחלה...

לחיי השפה העברית - המתפתחת, משתנה, חיה ובועטת.

---------------------------------

מיכל לוי- רכזת מתנדבים עמותת הוותיקים בנימין בית אל, וחגית ליאור- רפרנטית לעידוד קריאה בבנימין

חזור למגזין