דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 432 אייר תשע"ט מאי 2019
דברי הימים

סולם מוצב ארצה

"במקום הזה אנו זוכרים את כל אלה שבזכותם אנו כאן, וזוכרים היטב את הצוואה שהותירו לנו: לגאול את הארץ הזאת, לבנות, לנטוע, ליישב", אמר ראש המועצה בטקס יום הזיכרון המרכזי


סולם מוצב ארצה
מח"ט בנימין אל"מ אסמן בטקס

כמידי שנה התכנסו משפחות שכולות יחד עם אנשי המועצה, תלמידי מוסדות חינוך ונציגי הצבא והמשטרה, לטקס יום הזיכרון המרכזי של בנימין בבית "יד לבנים" שעל דרך האבות – ואדי חרמייה. הטקס מופק על ידי מחלקת הנוער במתנ"ס בנימין, והשנה נערך על ידי תלמידי הישיבה המוסיקלית כינור דוד, בסימן "סולם מוצב ארצה וראשו מגיע השמימה".

גם השנה היה זה טקס מרגש, עוצמתי ומרטיט-לב. בהתאם למסורת הנהוגה בטקס זה, הקריא ראש המועצה את שמות כל נופלי בנימין, חיילים ואזרחים. "לא במקרה באנו לכאן - לארץ הזאת, לחבל הארץ הזה", אמר ישראל גנץ, ראש המועצה. "לא באנו לחפש נוחות. יש לנו שליחות. יש לנו אחריות. ובמקום הזה אנו זוכרים את כל אלה שבזכותם אנו כאן, וזוכרים היטב את הצוואה שהותירו לנו: לגאול את הארץ הזאת, לבנות, לנטוע, ליישב. ואת זה נעשה בכל הכוח. בשמם ולזכרם".

מח"ט בנימין, אל"מ שרון אסמן, אמר בטקס: ״ארבע טיפות מסמלות את דרכו של עם ישראל לתקומה – טיפת הזיעה, הדם, הדמעה וטיפת הגשם. טיפת הזיעה מסמלת את דרכנו הצבאית. דוד המלך טבע את דמות הלוחם הישראלי - גיבור עז נפש ועם זאת ערכי ומוסרי. הוא גם טבע את שיטת הלחימה - יוזמה, אמונה בצדקת הדרך, פעילות התקפית ולא הגנה מתוך החומות.

"טיפת הדם מסמלת את הנופלים שהקריבו את חייהם, ופצועי צה״ל ונפגעי פעולות האיבה. אנו נושאים תפילה להחלמתם של פצועי צה״ל הנושאים בגוף ובנפש את צלקות המאבק על קיומנו.

"טיפת הדמעה משותפת לנו ביום זה. יחד עם המשפחות השכולות אנו נושאים בליבנו את הוד גבורתם ומורשתם של הנופלים. מתחייבים להמשיך ולהושיט יד אחים מחבקת.

"טיפת הגשם הממשיכה להפריח את השממה, מסמלת את החלוצים שפעלו ופועלים בבניית ארץ יפה זו, עליה אנו ממשיכים להילחם ולהגן.

"עכשיו זוהי המשמרת שלנו בהנחת אבן נוספת בחומת הביטחון: ״טרור פוגש צבא ואזרח פוגש שגרה״ הינה דרכנו. אאחל כי יחד - צבא, כוחות הביטחון ואזרחים, נהיה ראויים להמשיך את דרכו של עם ישראל לתקומה בארץ ישראל" – דברי מח"ט בנימין.

חזור למגזין