דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 432 אייר תשע"ט מאי 2019
מאמרים

מצדיעים להם

בטקסי המצטיינים בחטיבות ובאוגדות צה"ל ליום העצמאות ה-71 היו גם חיילים ורבש"צים תושבי בנימין. "ההצטיינות מרגשת, נותנת מוטיבציה, ובעיקר מלמדת על כך שמעריכים את העבודה הקשה", אמר אחד החיילים


מצדיעים להם
צילום: דו"צ

בחודש החולף התקיימו טקסי מצטיינים בחטיבות ובאוגדות צה"ל לכבוד יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל. בין המצטיינים היו כמה מתושבי בנימין – חיילים ורבש"צים.

סמ"ר אלישיב זלצר מעפרה, קמב"ץ בסיירת גבעתי, הוא מצטיין מפקד אוגדה 162.

אלישיב למד בישיבת שבי חברון, התגייס לחטיבת גבעתי ונישא לאמונה. על שילוב חיי הנישואים והשירות הצבאי הוא מספר: "לא קל לשלב אבל יש לי אישה תותחית, חזקה, תומכת ומתעניינת, וביחד אנחנו צולחים את האתגר. יש בפלגה התחשבות רבה כלפיי וזה משמח".

אלישיב יצא לקורס מ"כים שגם בו הצטיין. "זו זכות גדולה להשתייך למשהו גדול ממני ולהרגיש חלק, אני מתרגש ושמח לקבל הצטיינות ממפקד האוגדה", אמר.

סמל שמעון בולטנסקי מחשמונאים משרת כקצין רכב בחטיבת החילוץ. שמעון נבחר להיות מצטיין מח"ט החילוץ, אל"מ יוסי פינטו. שמעון מספר כי תפקידו עמוס ברגעים קשים ושמחים אך בסופו של דבר הוא נהנה ומרוצה מההישגים שלו. "ההצטיינות הוסיפה לי מוטיבציה. אין ספק שזו גאווה", ציין שמעון.

מצטיין מח"ט 769 הוא סמל יוסף גולדברגר מבית חורון, משגיח כשרות בחטמ״ר 769.

על שירותו בצה״ל הוא אומר: ״אני רואה בתפקיד שלי קודם כל שליחות - להכניס למקום שאני נמצא את האמונה שלי ולענות לצרכים של כל חייל וחיילת שמעוניינים בזה.

על ההצטיינות הוסיף: "אני חושב שכל אחד יכול להיות מצטיין, זה לא כמה עשית, אלא כמה היה אכפת לך וכמה הבנת את המשמעות של מה שאתה עושה״.

סמל עוז אוזן מדולב קיבל תעודת הצטיינות מקצין משאבי אנוש ראשי. עוז משרת כמש״ק שלישות בחטמ״ר 769. ״נולדתי עם חירשות באוזן אחת", מספר עוז, "אני זכאי לפטור גיוס, אך למרות הכל בחרתי להתגייס. על אף שהתפקיד לא היה הראשון בסדר העדיפויות שלי, אני מאמין שהוא בעל משמעות גדולה בשל הטיפול בפרט, בבן אדם בקצה״.

בטקס מצטייני מפקד החטיבה המרחבית בנימין, אל״מ שרון אסמן, היה סמל אלרואי סוחורובסקי, תושב כוכב השחר, המשרת בחוליית הפיקוד הקדמי של מפקד החטיבה.

בעת אירוע מבצעי הוא משמש יד ימינו של מח״ט בנימין ומסייע לו בנדרש, תוך כוננות מתמדת בשגרה. כאות הוקרה על פועלו בחטיבה, מסירותו ואחריותו קיבל את אות ההצטיינות.

רבש"ץ היישוב שילה, יהל לוי, זכה גם הוא לקבל בערב יום העצמאות תעודת הצטיינות ממח"ט בנימין, ורבש"ץ טלמון, יעקב אלחרר, הוכרז כמצטיין אוגדת איו"ש.

 

צוער יהונתן ערמוני מבית חורון, צוער בבית הספר לקצינים קיבל מצטיין נשיא.

הסיפור שלי: אחיו הגדול, שהיה קצין תותחנים נהרג לפני שנה וחצי בתאונת אימונים. יהונתן מספר שהמ"מ שלו היה מאוד משמעותי, ולימד אותו מקצועיות ורעות מהי.

תחביבים: להיות עם חברים, לשמוע מוזיקה, לקרוא ספרים ולטייל.

חזור למגזין