דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 433 תמוז תשע"ט יולי 2019
דברי הימים

שומרים על העורף

משפחות רבות בבנימין שותפות לשירות בזרועות כוחות הביטחון ונדרשות לחוסן רב. אנו פועלים ליצירת קשר עם המשפחות לתמיכה במי שתורמים לבטחון ישראל

חני תמיר, רכזת משפחות צה"ל, אל עמי,

שומרים על העורף

יום בחירות חדש כבר מתקרב, הזדמנות לזכות בזמן איכות משפחתי סתם כך באמצע השנה. ומה עשיתם ביום השבתון בבחירות הקודמות? אנחנו בבנימין חשבנו על מי שהיום הזה אצלם (כמו כל יום) הוא קצת אחרת... חברינו ביישובים, אנשי כוחות הביטחון. הפתעה גדולה חיכתה למשפחות אנשי כוחות הביטחון - נשים וילדים הוזמנו ליום מפנק שאורגן בשיתוף פעולה על ידי המחלקה לתרבות תורנית, היישוב עלי ומוסדות בני דוד.

הבוקר החל בקבלת המשפחות. צמידים צבעוניים איפשרו כניסה למתחם וקבלת שוברי הפתעות לילדים בחסות נוער עלי – פופקורן, ברד וסוכר, ואייס-קפה מרענן לאמהות. משם המשיכו לחדרי בריחה מאתגרים, סדנה להכנת בובות לקטנים או לוח מודעות מעץ לגדולים. מאסטר שף ותחנת odt  מושקעת, ואחריה ברכת הרב אלי סדן, ראש מוסדות בני דוד וראש המכינה הקדם צבאית בעלי, והרב קשתיאל, שבחן מיוחד, הטעין את הנשים בכוח ובכמה רגעי קודש מתוקים. לקראת יציאה חיכתה לכל משפחה מתנה מיוחדת ומרגשת, ספר "הנבואה", אלבום חגיגי המתאר את התגשמות חזון הנביאים בתחומי החיים השונים של עם ישראל בארצו, כולל כאן בבנימין, תרומת משפחה שבחרה להישאר בעילום שם.

מרגש, נכון? גם המשפחות התרגשו, בעיקר מזה שמישהו חשב עליהם ביום שכזה.

תודה לכל מי שהיה שותף בהפקת היום הזה, כשהכל ביום בחירות - יום שבתון.

יש לנו בבנימין משפחות רבות שעוסקות במשימה החשובה ושותפות בבטחון מדינת ישראל. חיים כאלו הם חיים שונים משגרה רגילה, והמשפחות נדרשות לחוסן ולכוחות ברוח ובגוף. אנו כקהילה, כשכנים וחברים, יכולים להיות קשובים וערניים לצרכים של משפחה בה אבא נעדר הרבה מאד מהבית. בכל יום, בשבתות ובחגים, 24 שעות ביממה ללא הפסקה.

בימים אלו אנו עובדים על המשך איתור משפחות ויצירת קשר עמהן. נשמח לדעת אם אתם משפחה המשרתת בכוחות הביטחון או אם אתם מכירים.

ישנם יישובים בהם קיים מערך של קשר עם משפחות כוחות הביטחון, ליווי רוחני, סיוע למשפחות בזמנים מיוחדים. נוכל ללוות כל יישוב שירצה בכך.

***

האירועים הקרובים לנשות הקבע: "והנצח זו ירושלים" - יום של מפגש חוויתי לנשות הקבע וילדיהן במנהרות הכותל בתאריך ו' באב, ה-7/8.

לקראת ראש השנה יתקיים יום עיון בשילה הקדומה, שיכלול שיעורים עם הרב איתן צוקר והרב קשתיאל והופעה, בתאריך כ"ד באלול, ה-24/9.

קורס שנתי לנשות קבע מתקיים בימי שלישי, אחת לשבועיים, ביישוב עלי.

לפרטים ולהרשמה: 050-6841155.

חזור למגזין