דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 433 תמוז תשע"ט יולי 2019
דברי הימים

העונה הבוערת

לא למשטרה, לא למד"א, לא לשכן שמתנדב בכיבוי אש. השיחה הראשונה במקרה של שריפה היא למוקד 102. "כל דקה משמעותית", אומר מומי לובינר, מפקד תחנת הכיבוי האזורית של בנימין, ונותן כללים מצילי חיים לעונת הקיץ החמה


העונה הבוערת

אש מתלקחת? רק 102.

בשריפה שפרצה בכוכב יעקב לפני כשבועיים עלו באש בתיהן של שתי משפחות, ויחידת מגורים נוספת של תושב מבוגר. הבתים נשרפו כליל על תכולתם. מומי לובינר, מפקד תחנת כיבוי האש האזורית מטה בנימין, אומר כי הלקח העיקרי מהשריפה הוא כי חשוב לזכור שבכל מקרה של התלקחות אש – יש להתקשר אך ורק למוקד כיבוי אש 102. "לצערי", אומר לובינר, "אנשים מתקשרים למשטרה, למד"א – וכשאש מתלקחת כל דקה משמעותית מאד. לאחר שתתקשרו לכיבוי, כדאי להתקשר גם לגורמי חירום וביטחון נוספים".

במקרה השריפה בכוכב יעקב, הקריאה הראשונה הגיעה למשטרה, וזו התקשרה לכיבוי. מהתחקיר עולה כי בוזבזו ארבע דקות יקרות.

עוד מוסיף לובינר, כי עונת הקיץ היא כידוע עונת שריפות, וחשוב להגביר ערנות, לנקות קוצים סביב הבית ולהקפיד על כללי הבטיחות בכל הנוגע למוצרי חשמל. חשוב מאד שבכל בית יהיה מטף כיבוי שבני הבית יודעים להפעיל. מומלץ מאד לרכוש פוליסת ביטוח כנגד שריפות, כדי להיערך לכל צרה שלא תבוא.

לאחרונה יצא על ידי נציבות כבאות אש והצלה צו איסור הדלקת מדורות בכל ימות הקיץ – פרטים באתר המועצה. 

עוד מעדכן לובינר כי כבאית ליישוב כוכב יעקב כבר הוקצתה לשימוש, והיא תגיע ליישוב ברגע שתושלם הסככה שהיישוב צריך לבנות עבורה.

חזור למגזין