דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 433 תמוז תשע"ט יולי 2019
מאמרים

פשוט לאהוב

תכנית "אם לאם" בבנימין מציינת חמש שנים לקיומה עם כ-140 מתנדבות, עשרות מועדוני יולדות, צוותים יישוביים וליוויים פרטניים. הנשים המתנדבות זכו לסיור מיוחד כהוקרה על פעילותן


פשוט לאהוב

למרכז פעימה ברמות שפירא שבבית מאיר, הגיעו 60 מתנדבות של תכנית "אם לאם", ליום הוקרה על הפעילות הענפה שלהן לאורך השנה. אלו הדברים שנאמרו לנשים במפגש.

אחת הסיבות להביא אותנו לכאן הערב הייתה מתוך מחשבה על חיבורים.

בסיור שחווינו כולנו כאן במרכז פעימה, יש מקום של כבוד לחיבור של אישה לעצמה, ללב שלה, לגוף. חיבור למקום של האישה בתוך מעגל החיים הנשי, חיבור להיסטוריה הנשית שלה.

כשאנו חיות ומתנהלות מתוך תודעה של חיבור, כל מפגש עם החיים, על מורכבותם וסודם, יהיה עמוק ומדויק יותר. האפשרות שלנו לתת ולקבל מתרחבת, הפרספקטיבה מתקיימת ומניחה את ההווה על מקומו.

אנחנו כאן הערב, במעגל נשים גדול, כדי לחגוג את האפשרות להיות בנתינה וקבלה. כדי לתת תוקף והכרה לעשייה שלכן עבור נשים בכלל ויולדות בפרט. כולנו יחד מבקשות לומר, קודם כל לעצמנו ואחר כך לעולם, נס החיים החדשים והאישה שמבריאה מלברוא אותם הוא נס שראוי לשהות לידו. להאריך את המבט בעיניים, להעמיק נשימה לסרעפת, להניח יד על המורכב והכואב, לאפשר זמן בחיבוק.

בעולם שעסוק בלדהור קדימה, למדוד כל פסיעה, לתעד ולתעל כל תהליך, יש לנו אחריות כנשים להזכיר את הצורך והיכולת שלנו להשתהות, לתהות, להיות, פשוט לאהוב ולאהוב פשוט. זה מה שמבקש התינוק הרך שנולד מאמו, וזה מה שאנחנו מבקשות כאימהות, זה בטבע שלנו. ולו לרגע, כמה שאפשר.

לראות את כולכן הערב כאן ממלא את הלב בהודיה גדולה, 60 מתוך 140 מתנדבות, מכל רחבי בנימין, שעסוקות בזמנן ה"חופשי" בלתת את הלב והחיבוק לנשים יולדות בכל דרך שאפשרית לכן. אתן נושאות דגל של אהבה והופכות את החיים של כולנו לטובים יותר, במעשים הלכאורה פשוטים כל כך של ההתנדבות שלכן.

אין לי ספק שההדים והאדוות של העשייה שלכן ממשיכים להוסיף אור אצל הנשים שזכו לחיבוק לעוד הרבה זמן.

לפני חמש שנים לא ידענו מאיפה להתחיל. והיום - 140 מתנדבות, 30 מועדוני יולדות, 17 צוותי מתנה, קרוב ל-50 ליווים פרטניים בשנה. וכל זה שלכן ובזכותכן.

אני רוצה להזכיר שאנחנו כנשים יולדות בעצם כל הזמן, יולדות רעיונות, מיזמים, יולדות עם הירח את הזמן, יולדות חלומות, ומזכירות לכל מי שסביבנו לא להפסיק לחלום.

אני מאחלת לכן לקחת את האיכויות של הליווי לכל מישורי החיים והמפגשים הבינאישיים שלכן ובמיוחד לעצמכן.

תודה מיוחדת למירי הר שושנים, רכזת תחום משפחה, שמהרגע הראשון שהגעתי לפרויקט נתנה לי שתי ידיים, לב וחכמת חיים שתומכת בכל צעד, ותודה מיוחדת לעינת שפיץ ששותפה ומובילה את פרויקט אם לאם למחוזות חדשים ונוספים בזרימה וביופי המיוחדים לה.

תודה ליעל כהן מנהלת מתנ"ס בנימין על הגב והתמיכה בפרויקט מראשית דרכו, וליעל הלל, אחראית התנדבות במחלקת רווחה של המועצה.

חזור למגזין