דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 436 טבת תש"פ ינואר 2020
דברי הימים

בכל מזג אוויר

מרדף שיטפונות, מסע בעקבות מאיר הר ציון וסדרת סיורים לוותיקים, מחברים קרובים ורחוקים להרים ולגאיות של בנימין

יפתח גץ, פסגות, מנהל בית ספר שדה סוסיא ,

בכל מזג אוויר
צילום: צוות בית ספר שדה סוסיא

לאור גשמי הברכה של חג החנוכה שיצרו הזדמנות לחזות בשיטפונות הנחלים, יצא צוות בית ספר שדה סוסיא לטיול ג'יפים בנחל פרת שבבנימין. במהלך הטיול צפו המטיילים בשטף מים אדיר בוואדי קלט, ששטף את חלקי הנחל המזוהם כתוצאה מהצפת מט"ש רמאללה, אשר לצערנו עדיין סוגר את השמורה לפרקים. לאורך הטיול נצפו עשרות שיירות רכבים שבאו לחזות בפלא הטבעי של עוצמת השיטפונות.
טיול נוסף שנערך באזור נעשה במסגרת פרויקט 'מסעות הר ציון' - סדרת טיולים בעקבות מאיר הר ציון. כ-50 מטיילים צעדו מירושלים עד ליריחו, כ-25 ק"מ במשך יום שלם, לשחזור טיול הבדד של מאיר הר ציון בחודש מרץ 1956. הטיול התחיל בחניון חיזמה, עבר דרך "קובור בני אישראל", משם צעדו המטיילים דרך עין פארה ועין פואר עד לעין קלט. בדרך שמעו על מאורעותיו של מאיר הר ציון. הטיול הסתיים עם שקיעה במבצר קיפרוס הצופה על העיר יריחו.

זכינו לחבר חילונים ודתיים, מהצפון והדרום, בשלל גילאים, סביב מורשתו של מאיר הר ציון בהרי בנימין.

בשיתוף פעולה של ותיקי בנימין וותיקי עפרה בהובלת טלי יצחק ובית ספר שדה סוסיא, נפתחה לתושבי בנימין סדרת סיורי "ציוניוני הדרך", בהדרכת מורת הדרך סגולה זמירי.

הסדרה המתקיימת בימי שני, אחת לחודש, מונה שישה סיורים בהם המטיילים פוגשים את ההיסטוריה הציונית בעת החדשה דרך אתרים בהם נכתבו שירים, ודרך סיפורן של דמויות ציוניות.

הסיור הראשון היה לציון "יום העלייה" שהתקיים באותו השבוע. האווירה הטובה וההדרכה המצוינת הובילו את כל המטיילים להירשם לסיורים הבאים בסדרה. גם מי שלא השתתף בטיול הראשון מוזמן להצטרף לסיורים הבאים.

חזור למגזין