דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 436 טבת תש"פ ינואר 2020
דברי הימים

אתם מוקד החוסן

"לא מובן מאליו שאתם מסייעים ברגעים הכי קשים", אמר ראש המועצה למתנדבי צוותי החירום של בנימין בערב ההוקרה שנערך לכבודם

אושריאל בן עמרם, מועצה אזורית מטה בנימין,

אתם מוקד החוסן

אירוע ההוקרה של המועצה למתנדבי צוותי החירום של יישובי בנימין נערך לאחרונה בירושלים. צח“י, צוות חירום וחוסן יישובי, הפך בעשור האחרון לחלק בלתי נפרד מהיישוב הכפרי במדינת ישראל, כאשר היכולות והעוצמות שלו באות לידי ביטוי במצבי משבר וחירום.

את האירוע הפיקו מחלקת קהילה במתנ"ס בנימין ואגפי הביטחון והשירותים חברתיים של המועצה, שהעניקו במהלך הערב כלים נוספים למתנדבים הרבים וחידדו נהלים חדשים שנכנסו לתוקף.

הערב נפתח עם דבריו של יצחק יעקב, מנהל האגף לשירותים חברתיים במועצת בנימין, אשר סיפר בהתרגשות רבה על פרויקט צח"י, אותו הקים לפני למעלה מ-25 שנה ונתן השראה לכלל הרשויות בישראל. יעקב הודה בהתרגשות רבה למתנדבים מהיישובים וציין שהם מוקד החוסן העיקרי באירועי החירום, המסייעים לחיבור בין גורמי הרווחה למשפחה ונותנים מענה לכלל התושבים.

בסיום דבריו העניק לו ראש המועצה ישראל גנץ תעודת הוקרה מיוחדת על פועלו רב השנים: "למעלה מ-30 שנה שיצחק יעקב מנהל במקצועיות ובמסירות את האגף לשירותים חברתיים במועצה. לצד היעילות והאכפתיות לאוכלוסיות המיוחדות, יצחק מלווה מקרוב משפחות שלצערנו הרב איבדו את היקרים להם מכל או נפגעו בפיגועי טרור, תאונות דרכים ואירועים טראגיים. בשם כל חבל בנימין אנו מוקירים ליצחק תודה גדולה".

למתנדבים הרבים אמר: "אתם מגיעים לאירוע שאין לכם מושג איך תצאו ממנו. ברגישות, אחריות ויעילות רבה אתם מצליחים לסייע ברגעים הקשים, דבר שלא מובן מאליו לתושבים, שעבודה מהסוג הזה היא בהתנדבות מלאה ללא שום קשר לעבודה הקבועה שלכם. לא קל להיות האיש שנמצא במקום הכואב והלא טבעי ואתם מוכנים להיות שם".

חזור למגזין