דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 436 טבת תש"פ ינואר 2020
דברי הימים

להאיר את הטוב של יותם

בטקס מרגש ביישוב אדם הוכנס ספר תורה שנכתב לזכרו של יותם עובדיה הי"ד, שנרצח בפיגוע לפני שנה וחצי. אביו הודה בחום לכל מוקירי זכרו

אושריאל בן עמרם, מועצה אזורית מטה בנימין,

להאיר את הטוב של יותם
צילום: דוברות בנימין

שנה וחצי חלפה מאז הפיגוע המזעזע ביישוב אדם, בו נרצח יותם עובדיה הי"ד. לזכרו של יותם נערכה הכנסת ספר תורה לבית הכנסת "אהבת אדם" ביישוב.

האירוע החל בבית משפחת עובדיה עם כתיבת האותיות האחרונות בספר, ולאחר מכן יצאו לתהלוכה מרשימה עד לבית הכנסת.

עם סיום הכנסת הספר להיכל הקודש, התכנסו כל החוגגים לסעודת מצווה.

אבי עובדיה, אביו של יותם הי"ד אמר: "זהו מעמד מרגש וקשה. בשם המשפחה אנו אומרים תודה ענקית לכל מוקירי זכרו של יותם שבאו לכבד אותנו, ולכל החברים היקרים שפעלו בחודשים האחרונים לטובת מימון הכנסת ספר התורה".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר לנוכחים: "אין דבר סמלי יותר מקיום הכנסת ספר תורה עם סיום ימי החנוכה שבהם אנו מאירים את האור והנס הגדול שנעשה עמנו. יותם הי"ד היה מפיץ אור וטוב לכל הסובבים אותו ולאחר מותו אנו מוקירים את ההקרבה הגדולה שעשה כשהציל את חיי משפחתו ותושבים נוספים. טל והילדים, אבי וכרמלה עובדיה, יהודה ורוחמה אדרי, ליבנו אתכם".

"יגעת ומצאת, תאמין", שיתף בהתרגשות כפיר ג'ונה שיזם את ההנצחה לחברו הטוב, "כבר חודשים ארוכים שהרבה אנשים טובים פועלים בנחישות ואפילו בעקשנות למען הנצחת יותם שלנו, וברוך ה' זכינו להגיע לאירוע המפואר הזה. המעט שיכולנו לעשות לזכרו של יותם ולמשפחת עובדיה האהובה. מודה לכל מי שהיה שותף אתנו בחלום והפך אותו למציאות".

יו"ר היישוב דני סייג אמר: "קהילת היישוב אדם מחבקת ואוהבת את משפחת עובדיה ללא הרף. נמשיך לחבק ולתמוך במשפחה כקהילה אחת חזקה. אני מודה לכל השותפים באירוע המבורך של הכנסת ספר התורה לזכרו של יותם שהיה מאיר את העולם במעשים טובים".

חזור למגזין