דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 436 טבת תש"פ ינואר 2020
דברי הימים

שרות תפילה

אולפנת בני עקיבא שירת הים הובילה ערב שירה ותפילה לציון יום י"ט בכסלו. "ננסה לקרוע שערי שמיים דווקא מתוך שמחה ורוממות", אמרה ראש האולפנה הרבנית אביגיל גולדשטיין


שרות תפילה

זו השנה הרביעית בה אולפנת בני עקיבא שירת הים מזכה את ציבור הנשים במופע התוועדות לציון י"ט כסלו, יום שחרורו של האדמו"ר הזקן זצ"ל מהכלא ויום פטירתו של הרב משה צבי נריה זצ"ל.

על הערב ניצחה רינת קיסר, רכזת מגמת מוזיקה באולפנה, בסיוע הנהלת האולפנה, האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך, מועצת בנימין ומרכז ישיבות בני עקיבא.

מאות נשים מילאו עד אפס מקום את אודיטוריום אולפנת עפרה. בנות מגמת מוזיקה באולפנה העלו בהתוועדות את כישרונותיהן בשירה ונגינה, ואליהן התלוו השנה הזמרות מלאות ההוד והחן אודהליה ברלין ולאה שבת.

את הערב כיבדו בנוכחותן חברות הכנסת לשעבר שולי מועלם ועידית סילמן.

השירה והנגינה שנבעו מתוך הנפש פנימה כתפילה של ממש, יחד עם הנחייתה המדהימה של צביה צור, מורה למוזיקה באולפנה, הרקיעו שחקים והביאו את קהל הנשים לקום מכיסאן, לרקוד ולהתרומם.

מתוך אהבה וחיבור ליישוב נווה צוף, בו פועלת האולפנה, החליטו התלמידות והצוות להקדיש השנה את ההתוועדות לעילוי נשמת ציפי רימל ז"ל ובתה התינוקת נעם רחל, שנספו בתאונת דרכים קטלנית, ולרפואת בעלה אפרים ובנה איתי. התפילות והכוונות בערב זה הוקדשו גם לרפואת בנה של ראש האולפנה הרבנית אביגיל גולדשטיין - חיים שילה, שנפצע קשה בתאונת דרכים לפני כחודש וחצי ונמצא כעת במחלקת שיקום בתל השומר.

בדברי הפתיחה קראה אביגיל לחברותיה של ציפי, תלמידות האולפנה ומגוון הנשים בקהל, לכוון את הערב לתפילה דווקא מתוך החסד והטוב, ואמרה: "הבעל שם טוב הקדוש לימדנו כי עצבות נועלת שערי שמיים. תפילה פותחת שערים נעולים, והשמחה בכוחה לשבר חומות. עם כל הקושי שאנו מצויים בו, נרים ראשנו ונתרומם. נתכוון הערב במילים, וננסה לקרוע שערי שמיים דווקא מתוך שמחה ורוממות".

יהי רצון שייפתחו שערי שמיים ונזכה כולנו לבשורות טובות.

חזור למגזין