דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 436 טבת תש"פ ינואר 2020
דברי הימים

ניידת המשאלות המשטרתית

ניידת מג"ב שעצרה ליד בית משפחת פרנקל בבית חורון לא הגיעה למשימת שיטור רגילה. למשך יום אחד התפנו לוחמי עוטף ירושלים ממשימות הביטחון והגשימו חלום לנועם בן התשע


ניידת המשאלות המשטרתית
נועם פרנקל מבית חורון עם שוטרי מג"ב. צילום: דוברות המשטרה (מג"ב)

ניידת המשאלות של משטרת ישראל הגיעה לראשונה יחד עם לוחמי מג"ב ליישוב בית חורון, להגשים חלום לנועם פרנקל בן התשע. נועם אובחן כבעל עיכוב התפתחותי משמעותי ולקות ראייה המקשים עליו בתחומים שונים. שוטרי מג"ב בעוטף ירושלים רצו להגשים לו חלום - להיות שוטר מג"ב ליום אחד, וליוו אותו, יחד עם ילד נוסף מהאזור, ב"ניידת המשאלות" להכיר את אמצעי המשטרה ואת פעולותיה.

הבוקר התחיל כאשר ניידת המשאלות אספה את נועם מביתו בבית חורון. במעבר עופר עצרו למפגש עם שוטרים ולוחמי מג"ב שהסבירו את חשיבות התפקיד במעבר והציגו להם מערכות משטרתיות שונות.

בהמשך נסעו למצודת אדומים ונפגשו עם מפקד מרחב עוטף ירושלים, נצ"מ יצחק בריק, שקיבל את פניהם עם כיבוד ושי צנוע. לנועם הוענקו דרגות, תעודת שוטר, מדי מג"ב המותאמים למידתו ושקית הפתעות.

המשך היום כלל ביקור בחדר השליטה והבקרה של מג"ב עוטף ירושלים המרכז את כל הדיווחים, הכרת עבודתם של חבלני המשטרה והצגת הרובוט שמנטרל מטענים, סיור ביחידת הזיהוי הפלילי, רכיבה על סוסי הפרשים וביקור ביחידת הכלבנים של מג"ב. לילדים ניתנו צבעי פנים להסוואה והם ירו כדורי צבע במטווח באמצעות רובה פיינטבול.

שוטרי מג"ב שנטלו חלק בפעילות המיוחדת ערכו לכבוד הילדים ארוחה חגיגית לסיום היום.

פקד אהרון לב טוב, קצין היישובים של מג"ב עוטף ירושלים, שהוביל את הפעילות סיכם את היום: "ניתנה לנו הזכות לשמח. הרגשת הסיפוק ממלאת אותנו כשרואים את החיוך והאושר על פניהם של הילדים שהפכנו לשוטרים ליום אחד".

חזור למגזין