דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 437 אדר-ניסן תש"פ מרץ 2020
דברי הימים

תומכים בעסקים המקומיים

תשלומים במאות אלפי שקלים לספקים מקומיים יוקדמו, דחיות בארנונה יאושרו בכפוף להחלטת ממשלה, כך מתגייסים לסיוע בצד הכלכלי של משבר הקורונה. "נעשה הכל כדי לתמוך ולהקל על בעלי העסקים בבנימין".

אושריאל בן עמרם, מועצה אזורית בנימין,

תומכים בעסקים המקומיים
פורום העסקים במערב בנימין במפגש בתחילת החודש

מאז תחילת משבר הקורונה, במחלקת קידום עסקים ואגף התיירות במועצה עמלים על מציאת פתרונות שיקלו על מאות עסקים אשר חווים בימים אלו איום כלכלי מהותי.

כך הוחלט על הנחיה מיידית להקדמת תשלומים לעסקים בסכום שמוערך במאות אלפי שקלים, שיתנו מרווח נשימה לבעלי העסקים לחודשיים הקרובים.

בימים האחרונים החלה המועצה להוביל את קמפיין "כולנו בנימין" ולעודד קנייה מעסקים מקומיים כדי לסייע להם בתקופת המשבר.

המועצה ערכה מיפוי של כלל העסקים, ובהובלתם של שרון קליף מנהלת קידום עסקים, ומשה רונצקי מנהל אגף התיירות, יוענק להם ליווי קרוב לצד בניית תכנית הבראה לבעלי עסקים ביום שאחרי המשבר.

בין הצעדים שנעשו הושגו הקלות רבות שכבר אושרו במשרדי הממשלה כמו דחיית תשלומי ארנונה, יצירת שיתופי פעולה בין בעלי עסקים ויצירת אפיקי שיווק ופרסום חינמי לעסקים בפלטפורמות של מועצת בנימין.

בעמוד מיוחד באתר המועצה מרוכז כלל המידע על העסקים המקומיים: צרכנות, צימרים, אוכל, אופנה, אנשי מקצוע עצמאיים, ייעוץ בשלל תחומים ועוד.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ: "אנחנו נמצאים בימים לא פשוטים של חוסר וודאות. על כולנו ובעיקר על בעלי העסקים עוברת תקופה קשה במיוחד. העסקים בבנימין הם הציר המרכזי שלנו בקיום נורמליזציה בעת שגרה והמשבר הזה עוצר את נסיקתם. נעשה הכל כדי להעניק לכם יד וללוות אתכם ככל שנוכל".

חזור למגזין