דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 437 אדר-ניסן תש"פ מרץ 2020
דברי הימים

קוטפות פרסים

בפרס החינוך הממלכתי-דתי לשנת תש"פ זכתה אולפנת עפרה, ופרס על מעורבות חברתית ותרומה לקהילה הוענק לאולפנת בני עקיבא נריה. גאווה גדולה לבנימין

אושריאל בן עמרם, מועצה אזורית בנימין,

קוטפות פרסים
צוות אולפנת עפרה בקבלת הפרס

לאחר זכייתה בפרס החמ"ד למחוז ירושלים, מינהל החמ"ד במשרד החינוך הודיע כי אולפנת עפרה זכתה גם בפרס הארצי לשנת הלימודים תש"פ.

מ''מ ראש החמ"ד שוש נגר ציינה כי ההישגים הכבירים של התלמידות ורוח ההתנדבות, בדגש על שילוב תלמידות עם צרכים מיוחדים, העניקו למוסד את התואר היוקרתי.

אולפנת עפרה היתה בין בתי הספר הראשונים בארץ שפתחו כיתות משולבות לפני כעשור.

בשנה האחרונה נבנה במתחם האולפנה מבנה פנימייה חדש, מונגש ומותאם לתלמידות עם צרכים מיוחדים.

מנהל האולפנה הרב אביה ששר אמר: "לימדונו חכמים לעשות דברים שלא על מנת לקבל פרס, אבל כשהוא מגיע ההתרגשות גדולה. אין ספק שבזכות עבודה מאומצת של הצוות, אהבה גדולה לבנות, אמון רב מההורים ושותפות עם ידידי האולפנה במועצה, במשרד החינוך, בלב בנימין ובכלל, יכולנו להגיע למה שהספקנו. הפרס מחייב להמשיך עוד הלאה ומעלה".

אולפנת בני עקיבא נריה שבמערב בנימין זכתה בפרס משרד החינוך על מעורבות חברתית ותרומה לקהילה. את הפרס קיבלו ראש האולפנה הרב ליאור הלפרין, הצוות החינוכי של האולפנה וראש המועצה ישראל גנץ מידיהם של שר החינוך הרב רפי פרץ, מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבוהב ויו"ר ארגון המורים רן ארז.

באולפנת נריה לומדות כ-450 תלמידות בכיתות ז'-י"ב, וסיסמתה היא "בונים שליחות, חיים שליחות". בין הפרויקטים החברתיים של האולפנה היו חתונה לזוג גרים באמצעות גיוס תרומות, תמיכה בהורים לילדים המאושפזים בבית חולים, שבתות לחניכי עמותת "כנפי רוח" והצלת מזון.

"אנחנו שמחים מאד שההצטיינות שלנו לא רק במה שחובה לעשות, אלא בטוב והחסד שנותנים לעם ישראל", אמר הרב ליאור הלפרין, "זה יותר מבגרות, כאן החינוך להיות למען הקהילה לכל החיים". הרב הלפרין הודה לצוות החינוכי על המסירות הרבה ולתלמידות שבזכות עשייתן התקבל הפרס.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר בטקס: "החינוך בבנימין ממשיך להביא הישגים משמעותיים ולהציב אותנו בפסגת המצוינות בישראל".

חזור למגזין