דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 417 אייר תשע"ז מאי 2017
דברי הימים

הכבישים האדומים

אחרי עבודה מאומצת, סוף סוף הוכרו צמתים ומקטעי כביש בבנימין ככבישים אדומים, והועברו לטיפול בנוהל מוקדי סיכון. זאת הודות לעבודת איסוף ואימות נתונים מאומצת, וכמה סיורים חשובים


הכבישים האדומים
צילום: רועי סלע

אחת לכמה ימים זה קורה. סרטון או ווטסאפ שמקפיצים את הלב, ומספרים על תאונה קשה או כמעט תאונה, באותו צומת או באותו מקטע כביש ידוע, ונדמה שלאף אחד לא אכפת ושום דבר לא קורה. אבל מי שמקדם את התחום הזה במועצה, סיו"ר המועצה ישראל גנץ, מרגיש בימים האחרונים שהיתה כאן ממש הבקעה. הגורמים האמונים על התחום הזה במדינת ישראל – נתיבי ישראל ומשטרת ישראל – סוף סוף מבינים.

"חשוב להבין שהבעיה שלנו היא שהכבישים המסוכנים שלנו לא הוגדרו כמוקדי סיכון, ולכן לא מטופלים בהתאם. היעדר ההגדרה נובעת מהעובדה שמשטרת ישראל לא שולחת קצין בוחן ולכן התאונה לא מדווחת, אם בשל העובדה שהוא נמצא רחוק ולוקח לו שעות להגיע, או שהנפגעים הם ערבים ואז הוא לא מגיע בכלל", מסביר גנץ.

שני סיורים משמעותיים שהתקיימו לאחרונה הצליחו לקדם באופן מאד משמעותי את הסוגיה. הראשון היה עם סמנכ"ל התחזוקה החדש של נתיבי ישראל, יהודה נתנאל. הוא נושא בתפקיד זמן קצר, וכבר מוכיח יעילות וענייניות. גם קמ"ט התחבורה במינהל האזרחי היה שותף משמעותי בסיור. "עברנו יחד על רוב הכבישים הבעייתיים – התחלנו במערב בנימין והגענו עד ואדי חרמייה וכביש הכרמים. התמקדנו ברמות התחזוקה בכבישי המערב, ובמוקדי סיכון מוכרים – החיבור בין נריה לראס כרכר, כביש 465 ליד נוה יאיר, צומת שילה המסוכן, ועד מעבר מכמש. סיור דומה התקיים עם מפקד משטרת התנועה באיו"ש, מהנדס המחוז וקצין הבוחנים הראשי של המשטרה, סביב רישום מסודר של דיווחי התאונות כדי לקבל תמונה אמיתית על מוקדי הסיכון.

"במקביל התקיימו פגישות עם מנהל יחידת מוקדי הסיכון במשרד התחבורה", מספר גנץ, "ובשורה התחתונה - אזור נווה יאיר, צומת המשטרה הבריטית וצומת גבעת אסף ייכנסו לעבודות כבר השנה. אנחנו לוחצים מאד גם על צומת שילה. הבאנו בפני כל הגורמים נתונים ודו"חות שאספנו בקפידה ובעמל רב, שהפתיעו את כל הגורמים הרשמיים, כי הם שונים מהנתונים שאצלם. השגנו מכתב ממשטרת בנימין שמאשר שכל הנתונים שהצגנו נכונים. צירפנו כנספחים המון מכתבים שהוצאנו בעבר. מול עובדות ניצחות כאלה קשה להתווכח. ואנחנו מקווים מאד שגם הצומת המסוכן הזה ייכנס לטיפול כבר השנה.

"למשטרת התנועה נכנס קצין בוחנים חדש", מספר גנץ, "וסיכמנו איתו על שיתוף פעולה גבוה, ואכן הוא עומד בסיכומים. אם בעבר היתה הגעה לשטח ב-33% מהקריאות, היום זה כבר מגיע ל-66% מהקריאות. מה שאומר שדברים נרשמים ונתונים נאגרים. עד לפני שנה אף צומת ואף מקטע כביש אצלנו לא הוגדר כמוקד סיכון, ועכשיו שני מוקדי סיכון כבר בטיפול".

 

העבודות החלו

ועוד בשורות בתחום הכבישים: הנוסעים במעבר מכמש כבר רואים את העבודות שהחלו להקמת כיכר. "אנחנו לוחצים על הקמת רמזור", מספר גנץ, "אבל לפחות בינתיים כבר מתבצעות עבודות להרחבת שדה הראייה ולשיפור הבטיחות. גם בצומת כפר אדומים החלו העבודות להקמת רמזור.

בכיכר אדם הופסקו העבודות, בשל החלפת מנהל הפרויקט ובדיקת התנהלותו של הקבלן בנתיבי ישראל. "אנו מקווים שגם עיכוב זה יהיה בסופו של דבר לטובה", אומר גנץ.

"במקביל הסתיימו המכרזים על הרחבת כביש דוכיפת בפסגת זאב ובכביש הטבעת המזרחית", מוסיף גנץ. "אני מקווה שתוך חודש וחצי יחלו העבודות. הרחבת רחוב דוכיפת זה ממש חלום שלי", הוא מתוודה, "כשיצאנו לדרך לא רבים האמינו שזה אפשרי, והנה זה קורה. גם תכנון מעבר קלנדיה כבר הסתיים, ועכשיו אנחנו עובדים על התקציב".

חזור למגזין