דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 439 תמוז תש"פ יולי 2020
דברי הימים

גם העסק שלנו

פורומים לעצמאיים, הרצאות מקצועיות, קניון וירטואלי ועדיפות לעסקים מבנימין, הם חלק מהנעשה לקידום עסקים במועצה. דווקא עכשיו חשוב לתמוך בתוצרת המקומית

שרון קליף, מנהלת קידום עסקים במועצת בנימין,

גם העסק שלנו

לאחרונה נפגשתי בתושב בנימין שלא הבין מה בדיוק אנו עושים בקידום עסקים במועצה. הוא בעיקר תהה על הצורך. הרי אם בן אדם הקים עסק והוא כלכלי, למה המועצה צריכה לעזור לו? בקידום עסקים בבנימין מנחה אותנו תפיסת עבודה לפיה העסקים הם חלק ממעגל שיוצר איזון ונרמול של החיים. הם מביאים לשירות לצד הזדמנויות תעסוקתיות, ובטווח הארוך להשקעת רשתות גדולות ולביסוס ההתיישבות.

העסקים בבנימין שמתמודדים עם אתגרים ייחודיים כמו ריחוק גיאוגרפי, פיזור קהל היעד ומיעוט מתחמי סחר מרוכזים, מביאים אותנו לחשיבה חדשנית.

בתחילת תקופת הקורונה התחלנו בהיערכות ולמידה של המצב - היכן אנחנו יכולים לעזור? אילו פתרונות קיימים ואילו אפשר לייצר? השתדלנו לתת מענה של הקשבה, ליווי ועצה. במספר פרויקטים שהיו בתחילת דרכם, הצלחנו להפוך את המשבר להזדמנות.

כמה חודשים לפני הקורונה הוקמו פורומים של בעלי עסקים בשער בנימין ובמערב בנימין - פרויקט שהצלחנו לקבל ממשרד הכלכלה. עם התפרצות הקורונה היה חשש לעצירתם. פנינו למשרד הכלכלה שנאות לבקשתנו והמשיך את פעילות הפורומים.

פרויקט נוסף שקיבל תאוצה, הוא מתן עדיפות לבעלי עסקים מבנימין בפרויקטים של המועצה. עוד לפני עצירת המשק קיבלנו חוות דעת משפטית שמאפשרת לתת עדיפות כזו. מחלקות המועצה התבקשו להעביר דרכנו בקשות להצעות המחיר, ויצרנו מנגנון שהוביל לעסקאות של קרוב לחצי מיליון שקלים.

במקביל, הקמנו במהירות שיא את 'הקניון הווירטואלי של בנימין', פלטפורמה לפתרון טכנולוגי ולוגיסטי למשלוחים שהובילה רכש מקומי בסכומים של כ-400,000 שקלים.

עוד הקמנו את "האקדמיה לעסקים" - סדרת הרצאות חינמיות ב-ZOOM של טובי המרצים בתחומי שיווק, ניהול ויחסי ציבור.

מפגשי נטוורקינג קבועים מתוכננים במערב בנימין, בגוש אדומים, בשער בנימין ובשילה.

בימים אלה אנחנו מבצעים הערכת מצב ודירוג של הפעילות על מנת לבנות מתווה נכון להמשך העבודה. בקרוב יופץ סקר לבעלי עסקים.

קנו מעסקים מקומיים. זה עוזר לכם. זה עוזר להם. זה משתלם וזה ערכי.

חזור למגזין