דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 439 תמוז תש"פ יולי 2020
דברי הימים

דרך ארוכה ומפותלת

רב-קו או מזומן? ביו"ש ניתן שוב לשלם בשניהם. למעלה מ-600 נסיעות אוטובוסים מתבצעות בבנימין מידי יום, ויש לדעת כי הובלת שינויים בתחבורה הציבורית אינה מהלך פשוט

ברכיה מיכאלי, אחראי תחבורה ציבורית במועצה,

דרך ארוכה ומפותלת

הבשורות הטובות: שרת התחבורה מירי רגב הורתה כי תושבי יו"ש יוכלו לבחור אם לשלם באוטובוסים באמצעות הרב-קו והנחותיו, או לשלם במזומן ולנצל את ההנחה לנסיעה באוטובוסים ממוגנים. תוצאה של מהלך שהובלנו למען התושבים.

ככלל, חשוב להבהיר, התחבורה הציבורית במדינה היא באחריות משרד התחבורה, שמסתכל על התמונה הארצית. אנחנו פועלים כדי שקולנו יישמע אצל מקבלי ההחלטות גם בתחום זה. המועצה מסייעת בהכנת תשתיות כמו בניית מפרצי חנייה לאוטובוסים, סובות וכדומה, ומציגה את הצרכים העולים מן השטח לאנשי המקצוע. חשוב לנו שלכל יישוב תהיה תחבורה ציבורית מספקת בתנאים סבירים, אבל צריך להבין שאנחנו רק מעלים את הדברים לשולחן הדיונים. המערך התפעולי, הרגולציה והסמכות, כולם של משרד התחבורה.

אנחנו מבקשים פתרונות שהם ברי השגה. לדוגמה, אישור לכניסת אוטובוסים לשכונה חדשה או הגברת תדירות במסלול מבוקש.

משבר הקורונה העצים את הבעיות בתחבורה. בתחילה הופסקה לגמרי נסיעת האוטובוסים בסופי שבוע, אחר כך שבה עם מגבלה על מספר הנוסעים. עדכוני מסלולים ולוחות זמנים הוקפאו. האיסור על הנהגים לקבל תשלום במזומן, הקשה על האוכלוסייה המבוגרת וגרם לביטול ההנחה לתושבי יו"ש.

את פניות התושבים העברנו למשרד התחבורה, ולשמחתנו הפעם נחלנו הצלחה.
חשוב לדעת שמשרד התחבורה בוחן כל הזמן את מספרי הנוסעים, בודק את הרווח וההפסד, ובהתאם גורע או מוסיף אוטובוסים. אני ממליץ לכל מי שיכול, מבוגרים ונוער, להשתמש בקווים הקיימים.

כל שינוי בתחבורה דורש תכנון מוקפד ויכולות ביצוע, ולעיתים הדרך מורכבת וארוכה, אבל אנחנו עושים כל מאמץ לקדם תהליכים בקרב הגורמים האחראים ולהגיע אל היעד.

חזור למגזין