דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 439 תמוז תש"פ יולי 2020
דברי הימים

על ראש סדר היום – להוסיף חוסן

מדינת ישראל כולה נמצאת במציאות מאתגרת מאד. יש המדברים על משבר רוחבי שכמותו המדינה לא ידעה. במצב שכזה צריכים לבלוט עוד יותר מבשגרה יתרונה וחוסנה של הרשות


על ראש סדר היום – להוסיף חוסן
איור: zeev

מדינת ישראל כולה נמצאת במציאות מאתגרת מאד. יש המדברים על משבר רוחבי שכמותו המדינה לא ידעה. במצב שכזה צריכים לבלוט עוד יותר מבשגרה יתרונה וחוסנה של הרשות, ויחד עם הנהלת המועצה אנו עסוקים מאד בחשיבה ובמתן מענה כולל ופרטני לחיזוק החוסן של הפרט ושל הקהילות והיישובים.

כמועצה חזקה ואיתנה קידמנו ונקדם שורת פעולות במגוון תחומים כדי שהכוח הזה יעבור לתושבים לחיזוק אפשרויות הפרנסה והרווחה המשפחתית.
בערב חג השבועות סייעה המועצה לפרסום מסיבי ברחבי בנימין והסביבה של ירידי קניות שהתקיימו בארבעה מוקדים בבנימין. בגבעת הראל יזמו והרימו יריד לתפארת וכך בצומת הכניסה לגוש אדומים, ביישוב עלי ובבית חורון. הפרסום הרחב שהעמדנו הביא קונים רבים מבנימין ומחוצה לה, והיה לזריקת עידוד לבעלי העסקים שלנו שפתחו את השערים אחרי תקופת הסגר ממושכת. בנוסף כדי לסייע באופן מיידי הקדמנו תשלומים לספקים תושבי בנימין בהיקפים של מאות אלפי שקלים, פתחנו הכשרות והסבות מקצועיות שמתקיימות בימים אלה, ועוד.

 

שוברים שיאים

ילדינו יצאו לחופשה וקייטנות הקיץ יצאו לדרך. לראשונה המועצה מפעילה את הקייטנות באופן ישיר. אני רואה את תפקידה של המועצה כמובילה ואחראית לתחום החינוך ולרווחת ילדי בנימין והפעלת הקייטנות היא חלק מתפיסה זו. מוטלת עלינו אחריות בכל התחומים לרומם את הרוח, לדאוג לחיזוק החוסן הקהילתי ולקהילת בעלי העסקים, בשגרה ובייחוד בתקופה מורכבת שכזו.

קייטנות הקיץ הן פרויקט גדול ממדים - הפעלת כ-12,000 ילדים בכ-450 קבוצות. בראש מעייננו מונחת טובת הילדים מתוך ראייה כוללת של טובת בנימין, היישובים והמשפחות כולן. צוותים מסורים מקרב עובדי המועצה והמתנ"ס התגייסו להפקת הקייטנות בכל המישורים, והעמדנו לשם כך את כל המשאבים הנדרשים יחד עם משרד החינוך.

כחלק מהדגש הכללי שניתן לתחום החינוך במועצה, צוותים חינוכיים עמלו והפיקו תכנית יסודית ומושקעת בתוכן עשיר המותאם לפי גילאים. חוברת עשירה חולקה לכל הקייטנות. גם חוברות לימוד תורה חולקו לבתי הספר המעוניינים.

היתרון בהפעלה רוחבית של הקייטנות בא לידי ביטוי בתוספת של שעת פעילות לילדי הגנים. כשבכל הרשויות בארץ יום הלימודים מסתיים בשעה 13:00, החלטנו לממן שעה נוספת לילדי הגנים שמסיימים בשעה 14:00, במטרה לאפשר להורים להמשיך לעבוד. זהו מימון שחוזר לתושבים ישירות ומאפשר להמשיך בשגרה ולהתפרנס בתקופה כזו.

ניצלנו את גודלו של פרויקט הקייטנות גם כדי לתמוך בבעלי העסקים תושבי בנימין - רוב מוחלט של הספקים ונותני השירות לקייטנות, בהיקף מצטבר של מיליוני שקלים, הם תושבים שלנו. זהו ניצול משאבים אדיר שיוסיף חוסן ויתרום ליציבות הכלכלית והחברתית. מלבד זאת, משפחות רבות עם קושי כלכלי קיבלו סיוע בתשלום לקייטנות.

אנו אחראים לשלומם ובריאותם של הילדים בייחוד בתקופת הקורונה. המדינה מטילה על הרשות את האחריות הזו בשגרת הקייטנות ואנו ערוכים לשמור על ילדינו הרכים. נציגי המועצה עומדים כל העת בקשר עם משרדי הבריאות והחינוך כדי שהכל יתקיים בהתאם לכללים המתעדכנים. הנחיתי את הצוות המנהל את הפרויקט לתת תשומת לב להפעלות חווייתיות לילדים, ואנו עושים ככל האפשר כדי להפיק פעילות מהנה במסגרת מגבלות הקורונה. תודה להורים על האמון.

ביקור בקייטנת הגן ביישוב אדם

משקיעים בתעסוקה

בעיתון שלפניכם תוכלו להיחשף לכמה מהפעולות בהן משקיעה המועצה במטרה לאפשר לכל תושביה לשפר את יכולות ההשתכרות שלהם ולעלות קומה בתחום הזה. משפחה חזקה שמתפרנסת בכבוד וביציבות בונה קהילה שבונה יישוב ואזור. אנחנו מעמידים סבסוד בהון רב לכנסי הכשרה בתחומים מגוונים, לקבוצות בעלי עסקים ולחממות שכל אחד ואחת יכולים להשתדרג ולהתפתח בעזרתם. אם אתם עדיין לא בקבוצות המידע של מחלקת קידום עסקים שלנו, או לא מכירים את האפשרויות ש"בנימין טק" ו"ביז-בנימין" מעמידים עבורכם, המידע נפרש לאורך גיליון זה והוא מופיע גם באתר המועצה ובפייסבוק, היכנסו ותתחברו. תושבים רבים כבר נהנים מכך, ואני שב ומזכיר לרבים נוספים – הכל פתוח ובמחיר מסובסד. בייחוד בתקופה כזו חייבים לנצל הזדמנויות. אנחנו מחכים לכם.

 

ריבונות כמנוע צמיחה

בימים אלו המאבק על קידום הריבונות מעסיק אותי לא מעט. מעבר לחשיבותה הערכית וההיסטורית של השלמת חזרתנו לארץ האבות, הריבונות תוביל לזינוק אסטרטגי אדיר להתיישבות ולבנימין. החלת ריבונות תאפשר לנו להתקדם ולפרוץ דרך בתחום הבנייה, פיתוח התשתיות והכבישים, תפתח צוהר להקמת מרכזי תעסוקה ותעשייה גדולים ותוסיף ליציבות שתעלה את רמת החיים בבנימין בכמה קומות.

משום כך בשבועות האחרונים יחד עם שאר ראשי הרשויות ביהודה ושומרון, אנו עסוקים בכך מאד. אנחנו מארחים שרים, חברי כנסת ועיתונאים מהארץ ומהעולם ומובילי דעת קהל שפוגשים בדרך בלתי אמצעית את הצורך בהחלת הריבונות וכן את החובה למנוע את הסכנות שמופיעות בתכנית המאה.

בסרטון הסברה שהפיקה מחלקת התקשורת במועצה וזכה לעשרות אלפי צפיות, הסברנו שאת הריבונות חובה לקדם אך תוך עמידה על כך שסכנות למדינה ולהתיישבות יורדות מהפרק. אין מקום לקבל תכנית שמטרתה היא הקמת מדינה פלסטינית. לכן הקפאה או הסכמה עקיפה ליצירת מובלעות והפקרת הדרכים בין היישובים אינה מתקבלת על הדעת. אפשר להביא ריבונות טובה ואנחנו מצפים מראש הממשלה שימלא את הבטחתו ההיסטורית.

 

עבודות בדרך

בתחום הכבישים אנו רושמים לשמחתנו התקדמויות משמעותיות. העבודות להסדרת צומת שילה הסתיימו והרמזורים בצומת כבר פועלים. המקום יהיה בטוח יותר לנסיעה לבאים מארבעת כיווני הצומת. בצומת עפרה מתקדמות עבודות ההרחבה ובצומת עלי נערכים לתחילת עבודות דומות.

בכביש 465 ליד נווה יאיר, מערבית לנווה צוף, התחדשנו בקטע כביש חדש, בטיחותי ונוח לנהיגה ולמעבר הולכי רגל.

בשבועות בהם המשק חזר לפעילות ועבודה בחנו את השפעת העבודות שנעשו בכביש 446, ממערב בנימין למודיעין, והתוצאות משביעות רצון. התנועה זורמת והרמזורים בצמתים החדשים מתנהגים בצורה שמותאמת לנסועה.
נמשכות העבודות להסדרת צומת כביש 446 סמוך לבית אריה-עופרים ולהרחבת כביש 437 מכיוון צומת ענתות למישור אדומים.

יש בשורה גדולה בתחום הכבישים אותה נראה בטווח הארוך. ברוך השם הצלחנו להביא לאישור תכנון התב"ע לתכניות סלילת כביש מאזור שער בנימין ישירות לכביש 443 באזור עטרות, והוא נמצא כעת בשלב הפקדת התכנית להתנגדויות. מתקדם באופן דומה גם התכנון להרחבת קטע הכביש בין אדם לחיזמה לשלושה נתיבים לכל כיוון – בהם נתיב אחד לתחבורה ציבורית בכל כיוון.

בתקופה מורכבת שכזו, בה הבריאות בראש סדרי העדיפויות, אנו ממשיכים בשילוב פעולות למען הרווחה האזרחית, הביטחון האישי והנפשי והבטחון התעסוקתי.

חזור למגזין