דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 417 אייר תשע"ז מאי 2017
דברי הימים

ונזכור את כולם

גם השנה התארכה רשימת הנופלים של בנימין, שהוקראה על ידי ראש המועצה בטקס יום הזיכרון המרכזי ב"בית יד לבנים" שעל דרך האבות


ונזכור את כולם

טקס יום הזיכרון המרכזי של בנימין עמד השנה תחת רושמו העז של הפיגוע האחרון – בו נרצח החייל אלחי טהרלב מטלמון, וטרם חלפו שלושים לרציחתו. אבי רואה, ראש המועצה, המקריא בכל שנה בטקס זה את רשימת הנופלים מבנימין, אמר בטרם הקראת הרשימה הארוכה-מנשוא: "השנה התוסף לרשימת הנופלים סמל אלחי טהרלב הי"ד, חייל גולני בן היישוב טלמון, שנהרג בצומת עפרה בעת שהגן על התושבים הממתינים בתחנה".

גם מח"ט בנימין אל"מ יובל גז, פתח את דבריו במילים אודותיו: "לפני פחות מחודש, במרחק קצר מהמקום בו אנו עומדים, איבדנו לוחם ללא חת, לוחם גולני, בן ההתיישבות, אלחי הי"ד, אשר נפל במשימת ההגנה. חיוכו ונחישותו לא ימושו מזכרוננו. מי ייתן וזהו החלל האחרון שנפער בלבנו. גם בעת הזו ובשנה שחלפה, אנו נלחמים ביום ובלילה מול גלי הטרור המבקשים לפגוע בזכותנו לחיים בארץ הזו, בזכותנו לחיים בנחלת אבותינו. מעל במה זו מבטיח אני, כי מפקדי וחיילי צה"ל מוכנים להגן ולנצח. נעמוד איתן מול כל מבקשי רעתנו, נפעל בשילוב זרועות וערבות הדדית עם כלל גורמי הביטחון וההתיישבות, תוך אמונה שלמה בצדקת דרכנו, תוך שמירה על ערכינו – ערכי עם הנצח – כי זהו סוד כוחנו הטמון באחדותנו".

חגית ארבל, אלמנתו של רועי ארבל שנרצח בדרכו לביתו בטלמון, נשאה דברים וסיפרה כי השלישיה שנולדה בסמוך לרציחתו כבר חוגגת בת ובר מצווה. חננאל רועי שנקרא על שמו של אביו, כבר מניח את התפילין  שעמדו מיותמות 13 שנה.

את הטקס המרגש ערכו השנה בנות אולפנת צביה כוכב יעקב.

חזור למגזין