דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 440 תשרי תשפ"א ספטמבר 2020
דברי הימים

באים להכיר

בשבועות האחרונים הגיעו לביקור ראש הממשלה, שרים וח"כים חדשים. "הגעתי כחלק מהמשימות השוטפות במשרד וגם להביע הערכה על הפיתוח וההתיישבות", אמר השר הנדל

אושריאל בן עמרם, מועצה אזורית בנימין,

באים להכיר
השר אקוניס בארמונות החשמונאים

שר התקשורת יועז הנדל נפגש עם ראש המועצה ישראל גנץ והנהגות היישובים במערב בנימין שהעלו בפניו את בעיות התקשורת במרחב, בדגש על אי קליטה סלולרית בכבישים ותשתית בזק המיושנת המקשה על עבודה ולימודים מהבית. הנדל אמר: "לא נקבל מציאות שבה לאזרחים אין שירות וכיסוי. האחריות שלי לאכוף על החברות את חובתן לפרוש פה תשתיות. נמהר לטפל בנושא".

השר ביקר גם בעיינות ענר ובתצפית חרשה בליווי מנהל אגף התיירות משה רונצקי ונוער נריה. את הסיור חתם בשיח מחזק עם נציגי מצפה כרמים.

גם השר במשרד הביטחון מיכאל ביטון ביקר במצפה כרמים ואמר כי זהו מקרה שחייבים להסדיר. הסיור עם השר החל בישיבה על קידום וזירוז הליכי תכנון בנושא הכבישים.

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' סיירה עם ראש המועצה ביקב פסגות ונפגשה עם הרב יוני פישר ואלדד הלחמי שהציגו יוזמות משותפות עם קהילות בארה"ב.

השרה ביקרה בחווה ליד מצפה יריחו שקולטת להתנדבות ועבודה נוער חרדי שנפלט מהמסגרות הרגילות, והביעה רצון לחבר את הפעילויות של מטה בנימין לפרויקטים במשרדה.

השרה ינקלביץ' ביקב פסגות

שר החינוך גלנט הצטרף לביקור ראש הממשלה בפתיחת שנת הלימודים בבית הספר במבוא חורון, והגיע גם למזרח בנימין.

שר הדתות יעקב אביטן הגיע כאורח ראש המועצה במטרה לקדם פרויקטים בתחום הדת הכוללים השקעה בבתי כנסיות ביישובים צומחים, מקוואות ובתי עלמין. הסיור החל במקווה חדש שנבנה בפסגות, נמשך בפגישה מרגשת בבית משפחת שורק בעפרה, שאיבדה את בנה דביר הי"ד בפיגוע בשנה שעברה, ובסיור בשילה הקדומה.

בפגישת עבודה ביקב פסגות דנו המשתתפים במיזם של המועצה לליווי חקלאים בשנת השמיטה.

השר לשיתוף פעולה אזורי אופיר אקוניס הגיע לסיור יחד ח"כ אסנת מארק ואליהם התלוו גורמי המקצוע במשרדו, בראשות המנכ״ל ד״ר יוסף דרזנין.  בסיור נבחנו הקמת מרכז רפואי אזורי לאוכלוסייה הישראלית והפלשתינית, ופיתוח דרכי הגישה לאתר ארמונות החשמונאים.

חברי הכנסת אסנת מארק ואריאל קלנר מהליכוד הגיעו לראות את הבנייה הלא חוקית של הפלסטינים בשטחי c וסיירו במשותף במצפה כרמים.

ח"כ קלנר סיכם: "כולנו בליכוד נעמוד כחומה בצורה עם אנשי מטה בנימין. עוד ניטע כרמים נוספים ביישוב החלוצי והוא רק יפרח".

חזור למגזין