דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 417 אייר תשע"ז מאי 2017
דברי הימים

לראות בעיניים

הרביעי בסדרת סיורי מנכ"ל – מנהלים ביישובים התקיים בניל"י, נעלה וכפר האורנים – יישובים בעלי פוטנציאל צמיחה מדהים ומנהיגות איתנה ואיכותית


לראות בעיניים

סיור מנכ"ל הרביעי בסדרת סיורי מנכ"ל - מנהלים ביישובים, התקיים לאחרונה והפעם בניל"י, נעלה וכפר האורנים – יישובים החשים מעט רחוקים גיאוגרפית ותרבותית מלב המועצה בפסגות. בכל היישובים נוכחו המנהלים לגלות מנהיגות חזקה ואיכותית, וקהילות איתנות ומרשימות, השותפות בהובלת יוזמות ומינוף היישוב קדימה, בדגש על מעורבות בתחום החינוך. ביישובים ניל"י ונעלה ניכרה תנופת פיתוח מרשימה, ואילו בכפר האורנים קיימות תכניות מרחיקות לכת לפיתוח (הכוללות 700 יחידות דיור), אם רק יתאפשר לבצען עם השלמת הליכי התב"ע.

בין האתגרים שעליהם עמלים יחד במועצה וביישובים לקידום, הועלו: תיכון חילוני ליישובי המערב, בית עלמין, מחסום קריית ספר, כביש חלופי ל-446, אוכלוסיית הגיל השלישי, ופעילות הנוער.

מאיר שילה, מנהל מחלקת תשתיות זורמות, סקר את הטיפול בבעיית שפני הסלע המפיצים את מחלת הלישמניה ובולטת בעיקר בניל"י. בהמשך סקר את פתרונות הביוב – אלה המשותפים לניל"י ונעלה – וכוללים מתקן טיהור שפכים חדש שעתיד לפעול בעוד כשמונה חודשים, והן הפתרונות לשפכי כפר האורנים.

בניל"י נדונה גם יוזמת הקמת אזור התעשייה, וסוגיית פיתוח הכניסה ליישוב. צוינה לשבח התגייסות התושבים למבצעי שיפור פני היישוב, שממנה יכולים כל יישובי בנימין לקבל השראה.

בכפר האורנים עלתה סוגיית אגרות השמירה וקידום הבריכה. רב היישוב, הרב רש"י, סקר את מהות פעילותו של רב ביישוב חילוני, ואת שיתוף הפעולה עם בתי הספר והתושבים, מהם הוא מקבל את מלוא משכורתו ללא תקן רב רשמי ממשרד הדתות.

בנעלה נסקרו יוזמות למתחם ספורט, בית כנסת, מצלמות ביטחון, מבני ציבור, ונדונה בעיית הקליטה סלולרית. שיתוף הפעולה בין המועצה ליישוב בתכנון בית הספר איפשר הקמת בית ספר ברמה גבוהה ביותר.

אריאב יוסט, מנהל אגף החינוך, התייחס בדבריו לסוגיית התיכון וההסעות, וסיפר על תכניות להקמת קונסרבטוריום במערב, על מרכז למחוננים שקם בחשמונאים, ועל מרכז העשרה לגני ילדים שיוקם בכפר האורנים כפיילוט.

בדברי הסיכום אמר מעוז ביגון, מנכ"ל המועצה, כי כל מנהל אגף או מחלקה מתבקש לגזור משימות לעבודה משותפת עם היישוב לקידום פתרונות ויוזמות. "ככל שנרבה לדבר במושגים של גוש יישובי, כך נייעל את התהליכים. נושאים כמו בית עלמין, ניקוז, תחבורה ופקקים, יחידות משנה, פעילות נוער, רב ועוד - צריכים להתקדם ברמה האזורית. אני מודה ליישובים על האירוח הנפלא", סיכם ביגון.

חזור למגזין