דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 440 תשרי תשפ"א ספטמבר 2020
דברי הימים

עלייה מבורכת

ארגוני קליטת עלייה מדווחים על גידול במספר הפניות של משפחות יהודיות לעלות ארצה, ואנחנו נערכים לאפשרות שישתלבו בקהילות בנימין

מירי מעוז-עובדיה, דסק חו"ל, מחלקת תקשורת והסברה,

עלייה מבורכת
מתוך סרטון לעידוד קליטה בבנימין

שמי ישראל סגורים עקב הקורונה, אבל אנחנו ממשיכים לאתר הזדמנויות לחיבורים וקשר בין בנימין לקהילות בתפוצות.

במהלך הקיץ נערך סיור וירטואלי מיוחד בשילה הקדומה, בשיתוף עם ארגון ZOA - ארגון ציוני אמריקה. בסיור השתתפו 180 איש מכל רחבי אמריקה. הם לא הפסיקו לשאול שאלות (בתיבת הצ'אט) ולהתפעל, והגדירו את הסיור כאחת החוויות המוצלחות שחוו מרחוק.

בחודשים האחרונים עולה המודעות למצוקת הקהילות היהודיות בחו"ל. משבר כלכלי, ההתמודדות המורכבת של כל מדינה והטיפול שלה בקורונה, תחושת טלטול כללי, וכפי שחלק אף מדווחים געגועים מוגברים לארץ ישראל עקב אי היכולת להגיע לביקורים. המציאות המשתנה גרמה למתלבטים רבים לקבל החלטה ולהתחיל תהליך של עלייה לארץ. בארגוני קליטת עלייה מדווחים על גידול במאות אחוזים בפניות משפחות להתחיל בתהליך העלייה. גורמים במועצה ומחוצה לה החלו לבחון כיצד ניתן לסייע לאחינו בתפוצות המעוניינים לעשות את הצעד הזה ולהזמין אותם להשתלב בקהילות הנפלאות של בנימין. חלק ייעודי באתר בנימין באנגלית נפתח לטובת הסברה על החיים בבנימין למתעניינים, ונערכו גם תהליכים משמעותיים מול היישובים המעוניינים ומסוגלים לקחת חלק בקליטה.
עודנו בתוך התהליך וכבר יש עשרות משפחות שהחלו להתעניין ביישובים שונים.
קליטת עלייה היא מיסודות הציונות וזו זכות גדולה לקחת חלק במהלך הזה ולנסות להקל על גל העלייה הנוכחי את קשיי הקליטה שעוד צפויים להם. אין לדעת מה יוליד יום וכיצד יבוא לידי ביטוי גל העלייה המדובר, אבל מרגש לגלות כמה אנשים בבנימין וכמה קהילות פותחות את הלב ואת היישובים בציפייה לחבק ולסייע לעולים.

נשמח מאד לשמוע מכם בנושא זה. ניתן לפנות אלי במייל: mirimo@binyamin.org.il.

חזור למגזין