דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 441 כסלו תשפ"א נובמבר 2020
דברי הימים

עולים ומבקרים

מירי מעוז-עובדיה, מחלקת תקשורת והסברה,

עולים ומבקרים

בתקופה שבין חגי תשרי ועד לחנוכה, מתקיימים כמה כנסי עלייה וירטואליים לקהילות יהודיות ברחבי העולם, ואנחנו מייצגים בהם את בנימין.

בכנסי העלייה משתתפים מתעניינים בעלייה או שליחי עידוד עלייה של הסוכנות היהודית, ובמסגרת זו רשויות שונות מציגות את הערים או היישובים שבתחומן ואת האפשרויות הגלומות בפני העולה. לאחרונה השתתפנו בכנס ליהדות דרום אפריקה, ובשבועות הקרובים יתקיימו כנסים ליהודים מצרפת, צפון אמריקה וקנדה.

זו פעם ראשונה מזה זמן רב שבנימין כרשות משתתפת בכנסים מעין אלה ומקדמת באופן אקטיבי עלייה ליישובים שונים. אנו מתחילים אט אט לראות פירות בפניות אישיות של עולים או של נציגי קבוצות משפחות המעוניינות לעלות יחד, וזה משמח ומראה כי אכן בנימין עולה על המפה העולמית כיעד אטרקטיבי לעולים.

באתר האינטרנט של המועצה התפרסמו כ-15 סרטונים של יישובים שבהם מספר גדול של דוברי אנגלית ומתחילה אצלם תכנית קליטה רלוונטית למשפחות.

תושבים שיש להם קרובי משפחה המעוניינים לעלות או קשרים עם שליחים בחו"ל - נשמח מאוד שתכירו להם את האתר ואת הסרטונים, ותהוו גם אתם שגרירי עלייה ליישובים הנפלאים שלנו.

הקבוצות חוזרות לבנימין

בשבועיים האחרונים זכינו לראות התחדשות של קבוצות שמבקרות בבנימין במסגרת סמינרים ערכיים החושפים את התיישבות. לסיורים הגיעו כ-200 חניכים שפוזרו לקבוצות שונות, אשר נמצאים בארץ בהכשרת "המכון למדריכי חו"ל" של הסוכנות היהודית.

במסגרת הסמינר הם פגשו נציגה ממחלקת תקשורת והסברה, ותושבים ממספר יישובים.

אמנם האופק לחזרה המונית של קבוצות עוד קצת רחוק, אבל משמח לראות שהשיח על חשיבות ההתיישבות ומשמעות החיים פה עדיין חי ובועט. במקביל אנו עמלים על סיורים וירטואליים נוספים כדי להמשיך ליצור חיבורים בין בנימין לקהלי יעד בחו"ל.​

חזור למגזין