דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 441 כסלו תשפ"א נובמבר 2020
דברי הימים

הדלת פתוחה

איזבל אוזן, סגנית מנהל שירות פסיכולוגי ורכזת תוכנית "דלת פתוחה" בבנימין,

הדלת פתוחה

תוכנית "דלת פתוחה" היא אחת התוכניות שפועלת בבנימין במסגרת "התכנית הלאומית 360" (לילדים ונוער בסיכון). במועצה קיימות כמה תוכניות השייכות לתוכנית הלאומית הזו. חלקן מופעלות על ידי אגף הרווחה, המחלקה לביקור סדיר או על ידי מחלקת נוער וקידום נוער. "דלת פתוחה" מופעלת על ידי השירות הפסיכולוגי.

התכנית קיימת כבר כמעט עשר שנים, ודבר קיומה עובר בדרך כלל מפה לאוזן או דרך הפנייה של המסגרות החינוכיות (גננות, יועצות). בתקופה הנוכחית חשבנו לנכון להזכיר שוב לציבור הרחב את התוכנית ולהציע לו להיעזר בשירותים שלנו.

"דלת פתוחה" מציעה ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך או הורים של מתבגרים. ההורים מוזמנים לפנות אלינו בנושאים שונים, כמו תקשורת נכונה, גבולות, משבר בתוך המשפחה, גמילה, ועוד.

בתוכנית ניתן לקבל עד חמישה מפגשים של ייעוץ עם אחד מהפסיכולוגים של השירות הפסיכולוגי במחיר סמלי של 30 ₪ לפגישה. זו ממש מתנה כשמפגש עם פסיכולוג באופן פרטי עולה הרבה יותר.

בתקופת הקורונה היה לנו מאוד חשוב להמשיך לתת מענה להורים. זיהינו שההורים מתמודדים עם עומס ולחץ מאוד גדול, ריבוי תפקידים, תקופה של חוסר ודאות ושינויים. בחודשים החולפים גילינו, כמו כולם, שהזום הוא כלי אפשרי גם למפגשים טיפוליים. המפגשים אפשרו להורים לקחת פסק זמן זוגי בתוך המשימות האין סופיות ולחשוב ביחד על הנושאים שמעסיקים אותם. מוזמנים לפנות אלינו.

חזור למגזין