דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 441 כסלו תשפ"א נובמבר 2020
מאמרים

עושים כבוד

מה מרגישים הסבים והסבתות או ההורים המבוגרים שלנו בימים אלה ובכלל? נושא הזקנה מציף אצלנו פחדים, בלבול ולפעמים התרחקות. הסתכלות אחרת על הקרובים לנו תסייע לשמור על שלומם ורווחתם

עפרה שץ, אפרת גמליאל ואורנית חסיד,

עושים כבוד

"סבתא, על מה את חושבת כל הזמן?"

רבים מאתנו חיים סביב אזרחים ותיקים - קרובי משפחה ושכנים - במשך שנים ארוכות, ולפעמים מתלבטים כיצד לגשת אליהם בצורה נכונה. עם עליית תוחלת החיים גדלה אוכלוסיית הוותיקים, אך נראה שהעולם לא תמיד ערוך להתמודד נכונה עם צרכיהם.

חלק מהעניין הוא שאנחנו נוטים להניח שדרך המחשבה שלהם שונה באופן מהותי משלנו. האם זה נכון? בואו נבחן כמה הנחות יסוד נפוצות.

"אזרחים ותיקים לא יודעים ללמוד דברים חדשים".

לא נכון. מחקרים מראים שכ-50% מהאזרחים הוותיקים, לאחר הפרישה לפנסיה, מתחילים לעסוק בענף לימודים או פנאי שלא עסקו בו קודם לכן. לרשות הוותיקים עומד זמן רב, ורבים בוחרים לנצל אותו להתפתחות אישית ולהתנסות בדברים שלא הכירו קודם לכן. אמנם בגיל מבוגר המוח מגיב לאט יותר לגירויים חדשים, אך כאשר הוא שקוע בפעילות עומדים לרשותו ידע ארוך שנים ופניות נפשית. אם תעזרו לוותיקים ללמוד דברים חדשים - תוסיפו לחייהם עניין משמעותי ותסייעו להם לפתח סקרנות וערנות.

"אזרחים ותיקים מתקשים להסתגל לטכנולוגיה".

נכון בדרך כלל. זהו קושי שמשותף לוותיקים רבים. שימוש בטכנולוגיה מעשיר את חייהם, מחזק את הקשר הבין דורי, מעניק להם גישה לתוכן ומעודד קיום חיי חברה פעילים. עם קצת סבלנות ניתן ללמד את האזרחים הוותיקים מיומנויות טכנולוגיות בסיסיות ולסייע להם להתחבר ולהתפתח.

"עדיף לא לדבר עם אמא ואבא על העתיד - הם יחשבו שאנחנו לא רגישים ורק מחכים לירושה".

לא נכון. אמנם התחשבות היא חשובה וחיונית, אך רבים ההורים שמודאגים מהנושא ויודו על הנגשת השיח. ניתן לדבר עם ההורים על העתיד גם בלי לגרום לחיכוכים, ולהגיע למצב שייטיב עם שני הצדדים. במקרה בו רוצים להקים רשת תמיכה מקיפה עבור האזרח הוותיק ניתן ליצור מסמך בשם "ייפוי כוח מתמשך". המסמך מבוסס על בחירה אישית ומאפשר לאדם לתכנן את עתידו בכל עת ולקבוע מי ינהל את ענייניו בעת הצורך למען סיוע בהכרעת סוגיות רפואיות, אישיות וכלכליות.

"ותיקים לא עובדים או תורמים לחברה".

לא נכון. למרות שקיימת בשוק העבודה נטייה להעדיף עובדים צעירים ולעודד "פינוי מקום", אזרחים ותיקים רבים בוחרים לשנות את מצבם ולמצוא עבודה, התנדבותית או בשכר, כדי לתרום לחברה ולהישאר ערניים ויצרניים. ארגוני מתנדבים בכל רחבי העולם נשענים על תרומתם החיונית של הוותיקים, והם נשארים בשוק העבודה עד לגילאים מבוגרים יותר ויותר.

"לאנשים ותיקים אין יכולת לקבל החלטות מושכלות בנוגע לחייהם".

לא נכון. כולנו קודם כל בני אדם בעלי רגשות, מחשבות, יכולת שיפוט ורצונות. למרות הירידה בתפקודים הפיזיולוגיים רצוי שכל אדם יחליט בעצמו החלטות שנוגעות לחייו. הפגנת כבוד לבחירותיהם של קרובי משפחה מבוגרים היא חיונית לבניית יחס נכון כלפי האזרחים הוותיקים בחברה כולה.

לתת מענה בשגרה וחירום

בתחומי מועצת בנימין חיים כ-3,000 אזרחים מעל גיל 65. לרשותם עומדים העובדים הסוציאליים באגף לשירותים חברתיים במועצה, שמטרתם לספק שירות במגוון תחומים: ליווי האזרחים הוותיקים ומשפחותיהם, מיצוי זכויות, תמיכה בקבלת החלטות, תיווך לשירותים בקהילה ולבתי אבות. בכל אחת משלוחות המועצה ניצבת עובדת סוציאלית שאחראית על האזרחים הוותיקים בתחומה.

בשנה החולפת הוטל על האזרחים הוותיקים לשמור על מגבלות חמורות בשל שייכותם לאוכלוסיית סיכון, דבר שהשפיע משמעותית על אורח חייהם.

סביב פריצת משבר הקורונה והטלת הסגר הראשון נכנס צוות הוותיקים לכוננות חירום. במטרה להעניק מענה לכל תושב ותיק ולסייע בשמירה על שגרת חיים תקינה ככל האפשר, גויסו עובדים ומתנדבים נוספים לצוות ופעלו סביב השעון בכמה אפיקים.

בשיתוף פעולה עם משרד העבודה והרווחה בוצעה חלוקת ארוחות חמות, ללא עלות, לאזרחים ותיקים. בעבודה משותפת עם היישובים הוכנסו למאגר החלוקה ותיקים מ-30 יישובים שונים ברחבי המועצה. מספר המנות עלה במהלך התקופה מ-80 ל-350 מנות ליום. הארוחות חולקו בעזרת אגף הלוגיסטיקה של המועצה דרך שלושה מוקדים, באמצעות נהגי המועצה ומתנדבים. בנוסף חולקו סלי מזון למשפחות ותיקים נזקקים ברחבי המועצה.

תמיכה רגשית ואנושית מהווה גם היא חלק מהותי מהשמירה על מצב הוותיקים בתקופת בידוד חברתי. במשך התקופה נוצר קשר טלפוני עם האזרחים הוותיקים מטעם האגף ובשיתוף עמותת הוותיקים, לצורך סיוע בפתרון בעיות, מענה לשאלות, איתור צרכים והעברה לגורמי טיפול.

לקראת ליל הסדר אשתקד חולקו ערכות ייעודיות לוותיקים שחגגו לבדם את החג. לאחרים חולקו שוברים או ניתן סיוע חלקי בתשלום חשבונות חשמל או תיקונים.

יוזמות שונות והליכי התמקצעות המשיכו בסגר השני ובשלבי היציאה ממנו.

אנחנו פועלים לטובת הוותיקים לא רק בתקופות משבר כללי. אזרחים ותיקים רבים נתונים בשגרת חיים מאתגרת מבחינה בריאותית ומשפחתית וזקוקים לליווי ותמיכה.

ישנם מצבים בעייתיים של התעללות, הזנחה או ניצול כלכלי, מקרב מטפלים או בני משפחה, בהם קשה לאתר את התופעה ולטפל בה בשל מצבי בידוד וניתוק. ותיקים רבים יימנעו מחשיפת הבעיה ויחושו בושה, אשמה או פחד. היחידה למניעת התעללות והזנחה בקשישים באגף לשירותים חברתיים פועלת למען העלאת מודעות לבעיה, טיפול במקרים ומענה מיידי בעת הצורך.

כדי להועיל לאזרחים הוותיקים הנמצאים סביבנו ולהעניק להם מענה אופטימלי גם בזמנים קשים, מומלץ להיאזר בסבלנות ובאמפתיה. הקשיבו לדעתם של הוותיקים וקחו אותה בחשבון, חשבו על השקפת העולם שלהם ופקחו עיניים לאיתור סימני מצוקה. גם כאשר אי אפשר להיות ליד קרובי המשפחה, חשוב לשמור על תקשורת טלפונית ווירטואלית שתעזור להם - ותעשיר את עולמכם בתמורה.

העובדות הסוציאליות ביחידה לאזרחים ותיקים כאן כדי לסייע לכם בצרכים השונים.

פרטי יצירת הקשר עם העו"סיות מפורסמים באתר המועצה.

------------------------------------------------------------------------------

עפרה שץ, אפרת גמליאל ואורנית חסיד – עו"סיות היחידה לאזרחים ותיקים, האגף לשירותים חברתיים

חזור למגזין