דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 442 ניסן תשפ"א מרץ 2021
דברי הימים

מתחסנים ומתקדמים

ביום הראשון לפעילותו של מתחם החיסונים לקורונה בשער בנימין חוסנו בו כאלף איש. אחוז המתחסנים בבנימין גבוה, אך ניתן להעלותו עוד. "נהיה כולנו דגם של חברה אחראית"

יהודה עמרני, דובר המועצה ומנהל מחלקת תקשורת והסברה,

מתחסנים ומתקדמים

במסגרת המאמצים שעושה המועצה בחזית הקורונה, בחודשים האחרונים הוקמו מתחמי בדיקות לקהל הרחב ללא הפנייה וללא זימון תור.

צעד נוסף ומורכב שזכינו לבצע לאחרונה היה הקמת מתחמי חיסונים נגישים וזמינים. יחד עם משרד הבריאות ופיקוד העורף הקימה המועצה מתחמי חיסונים במזרח ובמערב בנימין, העומדים לרשות מבוטחי כל קופות החולים. מיקום המתחמים מתעדכן באתר המועצה.

תושבי בנימין נענים עד כה להגיע ולקבל חיסון נגד קורונה. נכון לכתיבת שורות אלו אנו עומדים על 77% התחסנות של בני 120-16 ועל 88% של מחוסנים ומחלימים יחדיו.

באגרת דחופה לתושבי המועצה קרא ועד רבני בנימין לתושבים לא להסס ולהתחסן. הרבנים הדגישו: "כל המחסן נפש אחת, כאילו קיים עולם ומלואו. נהיה כולנו דגם של חברה אחראית עם ערבות ואמון הדדי לאומה כולה והעולם כולו". עוד הוסיפו כי "הנמנעים מלהתחסן עוברים על 'לא תעמוד על דם רעך' ופוגעים בערבות הישראלית".

במועצה מקדמים במקביל את פרויקט "מגן חינוך" במסגרתו ייערכו בדיקות קורונה תכופות לתלמידים ולצוותי הוראה באופן שיטתי ושוטף על מנת לנטרל מהר מקורות הדבקה ולמנוע תחלואה ובידודים. דרושה הסכמת הורים למהלך ואנו סבורים שפעולה כזו תתרום למניעת התחלואה ביישובים.

חזור למגזין