דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 442 ניסן תשפ"א מרץ 2021
דברי הימים

כאב בלתי נתפס

רצח דיאנה דדבייב ז"ל זעזע את המדינה כולה. מהיישובים השכנים לנעלה הגיעו לחזק את הקהילה ההמומה. "טוב שכן קרוב מאח רחוק" השיבו אנשי נעלה, וזהו גם המסר לחוששות מאלימות – יש למי לפנות


כאב בלתי נתפס
צילום: מוטי בוטבול

במלאת 30 יום לרצח דיאנה דדבייב ז"ל בידי בעלה, התכנסו השכנים מהיישוב נעלה יחד בני משפחתה לאזכרה ולקריאת פארק משחקים ביישוב על שמה של דיאנה.

הרצח הנורא הותיר כאב וזעזוע עמוק במעגלים נרחבים מאוד. בימים שאחרי הגיעו תושבי היישובים השכנים לחזק את אנשי ונשות נעלה. בעוגות מתוקות, עציצי פרחים קטנים ומכתבים מרגשים ניסו להביע ללא מילים את תחושת החיבוק שביקשו לתת.

תושבי נעלה התרגשו עמוקות מהמחווה וכעבור כמה ימים נוספים הדפיסו ותלו שלטי תודה בשערי כל היישובים שעמדו לצדם בשעה הקשה הזו.

גורמי מקצוע מהמועצה ממשיכים ללוות את היישוב. מרגע קבלת ההודעה על האירוע, סמוך לכניסת השבת, הגיעו לנעלה צוותים מהאגף לשירותים חברתיים, מחלקת קהילה, השירות הפסיכולוגי ומחלקת הנוער במתנ"ס שליוו את המשפחה והקהילה, יחד עם נציגי היישוב. בהמשך אורגנו בעזרת רכזות הקהילה ביישובי האזור שיחות זום לנשים ולגברים מטעם 'פורום מיכל סלה' על אלימות במשפחה. השיחות עסקו בתמרורי אזהרה בזוגיות, כלים ועצות כיצד להגן עלינו ועל הסובבים אותנו.

במקרי אלימות או חשש מאלימות – לא ממתינים. מתקשרים 100 ובמקביל גם למוקד המועצה 1208 או לקו חירום במשרד הרווחה במספר 118. אם אתם נדרשים לאוזן קשבת ניתן לפנות לצוותים המקצועיים של המועצה. מוקד השירות 106 ידע להכווין לעובדים הסוציאליים המתאימים.

חזור למגזין