דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 442 ניסן תשפ"א מרץ 2021
דברי הימים

תרבות בנעלי בית

חורף עמוס אירועי תרבות דיגיטליים הוצע לתושבי בנימין. לכל קהל הותאמו פעילויות שנתפרו במיוחד בשבילו והתלהבות רבה נרשמה


תרבות בנעלי בית

אירועי החורף הרבים שהופקו במתנ"ס בנימין בהובלת מחלקת תרבות, הותאמו למציאות סגרי הקורונה ולפילוח מדויק של הקהל הבנימיני. הקו המנחה היה שאם הציבור אינו יכול לצאת מן הבית ולצרוך תרבות, העשרה וכלים שיעזרו לו בהתמודדות מול אתגרי התקופה, הללו יגיעו עד אליו. שיתופי פעולה בין מחלקות המתנ"ס הובילו ליצירת לוח גדוש פעילויות.

ילדי בנימין נהנו למשל מסדנת פלסטלינה, הצגה של חבורת אנדרדוס וההצגה "בעקבות הלב", שעת סיפור עם מיה סהר, משחק קליקיט על ספרי הארי פוטר ואחר על השפה העברית, וסדנה עם המאייר אלחנן בן אורי.

לילדים ולנוער יזמה מחלקת הספורט אימון מיוחד עם יובל שמלא מנינג'ה ישראל ושיחה עם אסף יסעור שאיבד את שתי ידיו בתאונה, ומתאמן לאולימפיאדה.

הנוער הוזמן לפני פורים גם לערב אלכו-טד עם שאלות ותשובות על השימוש באלכוהול.

מרכז צעירי בנימין ארגן סדרת מפגשים בנושא קריירה, נהנה ממופע סטנד-אפ של בן בן ברוך, והאזין לראיון פתוח עם עדיה ביטקובר, עובדת המתנ"ס ששיתפה בסיפורה האישי.

המחלקה לתרבות תורנית הפיקה סדרת שיחות לזוגות צעירים וותיקים בנושאי זוגיות שהעבירו הרב יהושע והרבנית נעמי שפירא, הילה ואילן יפרח, מרב ושמואל שפירא, אליהו אקרמן ויסכה שומר.

במועדון היולדות של בנימין נהנו מההרצאה "האמא עם הפסים" של המאיירת רחלי שלו.

במסגרת סדרת ההרצאות "הורים בנעלי בית" שיזמה המחלקה למשפחה, פגשו הורי בנימין במיטב המרצים – פרופ' חיים עומר, ד"ר אנאבלה שקד, אודליה אלקובי, ד"ר שרון ליפשיץ אשווגה, דינה קורול, הסופר חיים ולדר ואחרים. בסיום הסדרה צפו בהצגה על אמהות לילדים עם צרכים מיוחדים.

בתחום הקולינריה התקיימו סדנת פרלינים עם הקונדיטור עודד פישר, סדנה בשרית עם הבלוגרית חגית ביליה וסדנת אפייה משפחתית עם מיכל אבישי.

עוד היו מלווה מלכה מוזיקלי עם הרב הרב חגי לונדין ומוסא ברלין, התוועדות עם הרב איתמר אלדר ואביתר בנאי בשילה הקדומה, וערב "נשים מדברות צמיחה" עם הרבנית נעמי שפירא, יעל שבח ורוחמה בן יוסף.

לוותיקי בנימין הוצעה סדרת צפייה בסרטים ישראלים איכותיים ושיח עם היוצרים.

וזו אפילו לא הרשימה המלאה.
במתנ"ס כבר נערכים לפעילות האביב והקיץ, בציפייה לחזור גם לאולמות ולמפגשים פנים אל פנים.

חזור למגזין