דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 417 אייר תשע"ז מאי 2017
מאמרים

כששדרת המנהיגות מתכנסת

ועדי יישובים, מזכירים ורכזי קהילה, הוזמנו לכנס ראשון מסוגו, יחד עם מנהלי מחלקות ומנהיגי המועצה. המפגש המקצועי והאישי יצר תחושת שותפות חזקה המאפשרת לפעול יחד לקידום יישובי בנימין

מיקי אלירז, מנהלת המדור לעבודה קהילתית,

כששדרת המנהיגות מתכנסת

כנס ההנהגות הראשון בתולדות מטה בנימין נולד מתוך רצון לחיזוק הקשר ואיכות העבודה של המועצה עם היישובים, ורצון להעצים את ההנהגה היישובית ולהוסיף להתמקצעות שלה. מטרתו היתה לכנס את ההנהגה היישובית, הן זו הנבחרת והן המקצועית – ועדים, מזכירים ורכזי קהילה - ליומיים מרוכזים של מתן ידע וכלים מקצועיים, שבהם נוכל גם להכיר להם תודה על העבודה המאומצת, וגם לחבר ממשקי עבודה עם ההנהגה המועצתית ומנהלי המחלקות. מאחורי כל זה עמדה גם ההבנה שעצם כינוס כזה יוצר תחושת שייכות למשהו מאד גדול ועוצמתי.

צוות ההיגוי של הכנס הורכב מנציגי המועצה, מדור קהילה, המתנ"ס, אמנה ונציגי היישובים. בשלב הראשון התקיים מיפוי צרכים של חברי ועדים ובעלי תפקידים, לגבי הרעיון המרכזי והתכנים, ונרשמה התלהבות גדולה בקרב העונים. בעקבות המיפוי נבנו התכנים בוועדת ההיגוי, כך שיהיה בכנס תמהיל של למידה מקצועית, חוויות מעוררות השראה, הזדמנות לשיח, למידה מניסיון בשטח וחשיבה משותפת.

וכך הגיעה מנהיגות היישובים ליומיים של כנס באחד ממלונות ים המלח. ההיענות היתה מדהימה, יישובים רבים נרשמו מיד ובהרכב מלא. יישובים שמהם הגיע כל משולש ההנהגה – יו"ר ועד, מזכיר ורכזת קהילה – נתרמו מאד.

בפתיחת הכנס נשאו דברים אבי רואה, ראש המועצה, ואחריו זאב (זמביש) חבר, מזכ"ל אמנה. בעקבותיהם נישאו הרצאות מקצועיות ומעוררות השראה על חדשנות וחשיבה קדימה. גולת הכותרת של היום הראשון היתה הרצאות בסגנון טד – ארבעה אנשים משלנו, מהיישובים, דיברו בקצרה על נושאים מאד משמעותיים לחיי היישובים: עמיעד קדמון, מנהל לשעבר של אזורי התעשייה בחברה לפיתוח בנושא פיתוח אזור תעשייה ביישוב; יונתן ביתן, משווק הפרויקט של שבות רחל על 'שיווק אחר'; שלומית כאהן, מנכ"לית עמותת לב בנימין על העמותה; וזאב מוק ובועז ארנון, יו"ר צח"י ויו"ר מזכירות נווה צוף, על מנהיגות בשעת חירום. בערב זכינו לביקורו של השר יובל שטייניץ, שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, וכן לשיחה מרתקת ומלאת הומור עם ד"ר צבי ברק, מומחה לניהול.

גולת הכותרת של היום השני - השולחנות העגולים, שהיו הזדמנות מעולה לשיח הדדי בין אגפי המועצה ליישובים ובינם לבין עצמם. בכל שולחן עגול נדונה סוגיה אחרת מתוך חשיבה משותפת לקידום הנושא. אנו מקווים שהתוצרים של השולחנות יהוו כלי לעבודה משותפת. תחושת המשתתפים בעקבות הדיונים היתה של רצון להתגייסות לקידום המטרות..

הרצאה מרתקת ומשמעותית באותו היום היתה של ערן רולס – יו"ר מרכז הבנייה הישראלי, אדם מעורר השראה, שדיבר על מגמות בבנייה בישראל ועל החיבור שלו לעולם היהודי והציוני.

בין שאר ההרצאות – שכולן היו מעניינות ומעוררות השראה – נותר גם זמן לשיח ומפגש בארבע עיניים ובאווירה נינוחה.

המשובים בעקבות הכנס היו מעולים. רבים מהמשתתפים ציינו שהכנס נתן להם כוח להמשך עשייה ביישוב. אנו מקווים שכנס זה יהפוך למסורת, ובכוונתנו לשמר את תחושת השותפות ואת האווירה הטובה שנוצרה להמשך עשייה.

חזור למגזין