דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 418 סיוון תשע"ז יוני 2017
דברי הימים

היכונו לסיוט

עבודות סלילת הכביש בסמוך לכיכר אדם אמנם במצב הקפאה, אבל הן עתידות להתחדש בקרוב, ופרויקטים נוספים של שדרוג וסלילת כבישים יוצאים בימים אלה לדרך


היכונו לסיוט
צילום: יואב צונץ

כבר למעלה מחודש וחצי שהעבודות בכיכר אדם לא מתקדמות. חילוקי דעות בין נתיבי ישראל לקבלן הביאו להפסקת העבודות ולבחינה מחודשת של ההתקשרות. הנהגים והנוסעים בדרך זו מביטים כל יום בעיניים כלות ימינה ושמאלה, ואין תזוזה.

מנכ"ל נתיבי ישראל מעורב אישית במשבר. "גם אנחנו מעורבים מאד ודוחפים מאד", אומר ישראל גנץ, סיו"ר המועצה, "ומקווים שהסוגיה תיפתר בימים הקרובים. היעד הוא שבתחילת החודש הקרוב יחודשו העבודות בקצב מואץ".

בינתיים שני מכרזים חשובים בתחום הכבישים כבר הושלמו. הראשון - הרחבת הכביש מחיזמא לכיוון משה דיין בפסגת זאב – לשני נתיבים ועוד נתיב תחבורה, וכן החלפת הכיכר לרמזור. "בעוד כחודש יחלו העבודות", אומר גנץ, ומוסיף בחיוך ריאלי, "היכונו לסיוט. אבל זה סיוט משתלם. בסופו יהיה טוב יותר".

עיריית ירושלים, מגלה גנץ, מתכננת בנוסף להרחבה הזו גם מעבר תת קרקעי מתחת לרכבת בשדרות משה דיין. "שני הפרויקטים צפויים להימשך 26 חודשים. תהיו חזקים", הוא מסכם.

המכרז השני שבו נבחר קבלן ביצוע הוא לכביש הטבעת המזרחית, מענתות לגבעה הצרפתית. גם בכביש זה העבודות צפויות להתחיל בקרוב.

"התקיימו גם ישיבות עם יו"רי גוש טלמונים", מעדכן גנץ, "לגבי תכנון למערב בנימין. ישיבות בנושא זה התקיימו גם במשרד השיכון. משרד השיכון בעצמו שכר מנהל פרויקט לתכנון סטטוטורי להרחבת הכביש הקיים מצומת הדואר ל-446 לכביש דו נתיבי. צוות אחר בוחן אפשרויות חיבור הגוש ל-443. על קטע הכביש בין צומת הדואר לראס כרכר היה סיור עם סמנכ"ל נתיבי ישראל, ועבודות השיקום שלו יבוצעו בתחילת 2018. אין שם הרבה לאן להרחיב את הכביש, אבל מדובר בשיקום עמוק", הוא מבהיר.

ברחבי בנימין מתבצעות בימים אלה עבודות רבות של ריבוד כבישים על ידי משרד התחבורה, אשר משקיע בכך משאבים רבים. בשבוע הקרוב יחלו עבודות ריבוד גם באזור ואדי חרמייה, שם ישנם בורות רבים בכביש.

"זו הזדמנות לומר מילה טובה ליעקב פרודושקין – שהיה אחראי מטעם נתיבי ישראל על התחזוקה השוטפת בבנימין ויוצא לגמלאות", אומר ישראל גנץ. "יעקב היה תמיד זמין לנו, עבד קשה ותמיד ביעילות ונחמדות, וחשוב לנו לומר לו תודה".

 

גני מודיעין

פרויקט חידושו של כביש הגישה לגני מודיעין – הושלם בשעה טובה. זהו רק מהלך אחד מתוך מכלול מהלכים נדרשים בגני מודיעין – לשיקום ושדרוג התשתיות. היישוב גני מודיעין היה שייך עד לפני שנתיים למודיעין עלית, והחל בפועל להיות יישוב במטה בנימין לפני כמה חודשים. "אנחנו כבר מעל שנה בישיבות תכנוניות איך להשלים את הפערים בכבישים, במדרכות, במבני ציבור, בהיתרי בנייה – שאינם", אומר ישראל גנץ, סיו"ר המועצה. "צריך לתכנן הכל כמעט מהתחלה. כל יום מגלים הפתעות חדשות בתשתיות, ולכן התכנון אורך זמן", הוא אומר.

 

חזור למגזין