דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 418 סיוון תשע"ז יוני 2017
דברי הימים

מדוושים בחמישים

מאות רוכבי אופניים הגיעו לחאן טלמון ורכבו בסינגלים המדהימים סביבו, תגובות המשתתפים היו מרגשות.


מדוושים בחמישים

מאות רוכבי אופניים מכל רחבי הארץ הגיעו ביום שישי חם במיוחד ל"חאן טלמון" לאירוע "מדוושים בחמישים" של מחלקת התיירות, וממנו יצאו לרכיבה בסינגלים המדהימים שסביבו, במגוון מסלולים. הסינגלים חודשו, שודרגו ושולטו לקראת האירוע, ובני הנוער של טלמון התפזרו במרחב כדי לאייש עמדות שתייה והכוונה.

סינגל טלמונים מאתגר את רוכבי האופניים המקצועיים, שנהנו גם הפעם להתמודד עם האתגרים, להתרשם מהנופים הקסומים ולקפוץ אל המעיינות הרבים הפזורים בשטח. בסיום הרכיבה חיכו לרוכבים אבטיחים וברד מפנקים בחאן טלמון. תגובות המשתתפים היו מרגשות.

 

חאן טלמון

החאן אשר ממוקם בגוש טלמונים שבמערב בנימין הוא לא סתם סיפור הצלחה. לפני כשלוש שנים, בקיץ בו נחטפו שלושת הנערים, וביניהם גיל-עד שער בן טלמון, החליט הנוער להפנות כוחות לפרויקט עשייה חיובי, והקים את החאן בעשר אצבעותיו. תוך חודש עמד לו המקום מוכן לקבל קבוצות שיבואו ויכירו את חבל הארץ הנפלא הזה.
את החאן מחזיקה קבוצה מהנוער - גרעין חאן טלמון הם קוראים לעצמם - הרואה את התיירות באזור ככלי לחיבור כל חלקי העם לחבלי יהודה ושומרון. הם בונים, צובעים, שותלים ומשפצים, והכל במטרה להביא כמה שיותר אנשים מכל קצווי הארץ. לקבוצות המגיעות מוצע סיור באזור המודרך על ידי חברי הגרעין, עם אפשרות ללינה בחאן.
מעבר לעבודה הפיזית הם משווקים את האזור בעצמם, מדף פייסבוק ועד להקמת אתר, ולאחרונה הפיקו סרט תדמית מדהים ביופיו על מערב בנימין – חפשו אותו ביוטיוב: "מערב בנימין שלא הכרתם".

חזור למגזין