דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 418 סיוון תשע"ז יוני 2017
דברי הימים

דמעות בשילה הקדומה

חבר קונגרס ומנחה טלוויזיה מארה"ב שביקרו בשילה הקדומה התרגשו עד דמעות. אנשי עסקים מגרמניה שרצו "ללמוד מקרוב על הסכסוך" היו המומים ממה שראו

אליענה פסנטין, דוברת חו"ל (מ"מ), מחלקת תקשורת במועצה,

דמעות בשילה הקדומה

אלן קלמנס, חבר קונגרס מדרום קרוליינה שבארה"ב, הוזמן על ידי משפחת פאליק ממיאמי שבארה"ב - מבעלי יקב פסגות ותומכים נלהבים של יהודה ושומרון – לסיור בחבל בנימין. לסיור הוזמן גם פסטור לארי האץ' מטקסס, מנחה תכנית טלוויזיה נצפית ביותר בשם "New Beginings". השניים תומכים נלהבים של ישראל.

האץ' לא הסתיר את דמעותיו במהלך הסיור, וסיפר בהתרגשות למצלמות של תכניתו, שתיעדו את הסיור, כי הוא היה בישראל למעלה מ-30 פעמים אך מעולם לא ביקר בשילה הקדומה, וכי התרגשותו מהמקום עצומה. האץ' הבטיח כי בביקור הבא שלו בישראל הוא יגיע שוב למקום.

כמה ימים אחר כך הגיעה לביקור בבנימין קבוצה גדולה של אנשי עסקים גרמנים מקבוצת "YPO - גרמניה". המשלחת הגיעה לביקור בישראל במטרה להשקיע כאן בעסקים מקומיים, ועם רצון ללמוד מקרוב על הסכסוך.
הסיור התחיל במתחם הקניות 'רמי לוי' באזור התעשייה "שער בנימין", שם נפגשה המשלחת הגרמנית עם עובד פלשתיני ועובד ישראלי שסיפרו להם על החיים והעבודה יחד.
משם המשיכה למרכז המבקרים נחלת בנימין - יקב פסגות. מנכ"ל היקב יעקב ברג סיפר להם על היקב ועל החיבור שלו לקרקע. לאחר מכן נסעו למסעדה החדשה "אסדר לסעודתא" של גיא נצר בגבעת הראל. מדובר על מבנה מדהים הצופה לנוף של נחל שילה, שם שוחחו עם קטיה אפלבוים, עולה חדשה תושבת עלי ודוברת גרמנית, על החיים בבנימין.
חברי המשלחת התעניינו בשיתופי הפעולה הרבים הקיימים באזורנו ונוצר שיח מרתק. הם היו המומים בעיקר מהנוף האנושי הקיים ברחבי בנימין, מהפתיחות ומהכנסת האורחים הלבבית. הרושם איתו יצאו מהסיור היה שהם חייבים לשמור על קשר עם אלה שנפגשו איתם ולחזור לכאן שוב בקרוב.

 

חזור למגזין